« Powrót do artykułu

Jak chronić kody PIN i hasła

PIN-y do karty kredytowej i urządzeń mobilnych, dane do logowania w bankowości elektronicznej, skrzynce mailowej i social mediach – to tylko niektóre hasła, z których na co dzień korzystamy. Bardzo trudno je zapamiętać, dlatego zapisujemy je np. na telefonach lub karteczkach oraz wykorzystujemy funkcję zapamiętywania haseł na komputerach. Niesie to jednak za sobą wiele niebezpieczeństw. Jak się przed nimi uchronić?

Hasło

żródło: ShutterStock

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zarówno płatnych, jak i bezpłatnych programów, które pomagają zwiększać bezpieczeństwo naszych haseł.

statystyki

Komentarze (2)

  • Janek (2017-06-09 22:32) Zgłoś naruszenie 80

    Za kilka lat nie załatwimy nic bez kodu, PIN-u, certyfikatu, loginu i hasła. Będzie to wszystko potrzebne do kupna gazety, przejazdu autobusem, zjedzenia pizzy, skorzystania z publicznej toalety, a może nawet przejścia na drugą stronę ulicy. Do wszystkiego będą inne hasła, kody... itd. Wszystko to będziemy musieli wykuwać na pamięć, bo fachowcy od bezpieczeństwa będą nas przestrzegać przed zapisywaniem tych tajności gdziekolwiek.... Ale czy my wszyscy nie zmierzamy do jakiegoś szaleństwa? Pewne czynności, które były bardzo proste, stają się o wiele bardziej skomplikowane właśnie na skutek stosowania do wszystkiego np. jakiejś "aplikacji na smartfona", oczywiście odpowiednio zahasłowanej, okodowanej i zabezpieczonej PIN-ami i certyfikatami... Zmierzamy do jednego wielkiego domu wariatów i tyle!

    Odpowiedz
  • wielka bzdura(2017-06-10 08:14) Zgłoś naruszenie 70

    PESEL też miał być chroniony.Okazało się inaczej -jest dostępny dla wszystkich w KSIĘGACH WIECZYSTYCH.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!