« Powrót do artykułu

Technologia 5G nie będzie ewolucją. To będzie prawdziwa rewolucja

Jeśli można wskazać jakiś wiodący motyw na zakończonych niedawno targach Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, to nie były to ani nowoczesne telefony, ani komputery czy inne innowacyjne urządzenia. Głównym tematem, nad którym większość firm pochylało się podczas kilkudniowego święta technologii była zbliżająca się wielkimi krokami rewolucja 5G. Co oznacza ona dla firm i konsumentów?

5G technologia

żródło: ShutterStock

"Rok 2020 wydaje się absolutnie realny, ale trudno traktować ten termin jako przyrzeczenie. 3 lata w telekomunikacji to bardzo długo."

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Informatyk(2017-03-13 15:34) Zgłoś naruszenie 62

  "5G w odróżnieniu od sieci mobilnej 4G – ukierunkowanej na użytkownika szerokopasmowego – umożliwi dostęp do Internet of Everything (IoE)" Co za marketingowa bzdura. Lodówkę i telewizor można spokojnie podłączyć do sieci używając istniejących technologii. Nie trzeba do tego 5G, ani nawet 4G czy 3G, wystarczy staroświecki kabel Ethernet. Kompletnie osobną kwestią jest, czy to w ogóle ma sens.

  Odpowiedz
 • Lil(2017-03-13 15:14) Zgłoś naruszenie 51

  I w tym wszystkim nikt nie zastanawia się, jak duże zużycie energii, a co za tym idzie, źródeł energii, generuje ruch internetowy.

  Odpowiedz
 • miklo(2017-03-28 18:45) Zgłoś naruszenie 40

  Największe zagrożenie dla prywatności ze strony technologii 5G polega na tym, że dostęp do sieci będzie wbudowany z czasem w KAŻDE urządzenie elektroniczne a my jako użytkownicy tych urządzeń nie będziemy mieli ani świadomości ani wpływu na to czy i kiedy te urządzenia będą się komunikować ze swoimi producentami. W tej chwili (przy technologi 3G/4G/WiFi) to użytkownik opłaca i kontroluje dostęp posiadanych urządzeń do internetu. Po wejściu 5G dostęp do sieci będzie już opłacony w cenie kupowanych urządzeń a stronami tej umowy nie będą już operator-użytkownik tylko operator-producent/sprzedawca urządzenia. 5G umożliwi wielkiemu biznesowi i rządom faktyczną realizację idei Orwelowskiego "wielkiego brata" - my nie będziemy nawet wiedzieć czy i które urządzenia mają dostęp do sieci ani czy i kiedy coś transmitują. Oczywiście powstaną z pewnością regulacje prawne, które stworzą pozory kontroli na tym całym matrixem ale jedno jest pewne - to będzie technologia która położy kres jakimkolwiek resztkom prywatności która jeszcze w tej chwili istnieje i pozwoli na absolutnie nieograniczoną kontrolę władz nad obywatelami.

  Odpowiedz
 • Zosia(2017-04-07 23:37) Zgłoś naruszenie 30

  To przecież idiotyzm, po cholerę zwykłemu człowiekowi te urządzenia szczególnie na ulicy... a jakie bagno elektromagnetyczne będzie w miastach, to strach pomyśleć... raczek wszędzie i ludzie zmutują do potworów, bo ich DNA podane zostanie mutacji, jeśli w ogóle będą ogli się rozmnażać. No cóż a kasę będą liczyły korporacje..

  Odpowiedz
 • wjw(2017-03-13 10:18) Zgłoś naruszenie 22

  Tylko żeby z tej pięknej wizji nie zostało samo g.....

  Odpowiedz
 • 12(2017-11-23 13:42) Zgłoś naruszenie 21

  W ludzkich mózgach w wyniku dziesiątek szczepień będzie tyle różnych metali, czipów prawdziwie nano, że 5G w przyszłości zacznie także zarządzać człowiekiem nie tylko domowymi urządzeniami, autem, kontaktem z kontrolą medyczną, która zdalnie będzie sterować stanem ludzkiego organizmu i całym spektrum ludzkich zachowań. Dlatego taki światowy, zmasowany nacisk na przymus szczepień, kontrolowane wypuszczanie chorób z laboratoriów celem postraszenia i zapędzenia do poddania się vaccinreżimowi, ostatecznie lobotomii. Taki cyborg odda całkowitą kontrolę nad sobą CENTRALI z NWO. A teraz piszcie, uwielbiam wyzwiska, grożby, podnosi mi to ciśnienie, ciągle mam zbyt niskie

  Odpowiedz
 • informatyk bis(2017-03-22 08:23) Zgłoś naruszenie 00

  Strach padł na operatorów, którzy już teraz zastanawiają się jak ograniczać transmisję danych bez uszczerbku dla dumnej nazwy 5G.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!