Urządzenia mobilne

9 maja 2015 r.

Wśród seniorów dynamicznie rośnie liczba osób korzystających z Internetu, również mobilnego.

Smartfon dla seniorów to nadal niezagospodarowana nisza9 maja 2015 r.

- Wśród seniorów dynamicznie rośnie liczba osób korzystających z Internetu, również mobilnego. W odpowiedzi na tę potrzebę, już wkrótce na polskim rynku pokażemy telefon, który będzie odpowiedzią na niezagospodarowaną niszę, czyli „smartfon dla seniora” - informuje Mateusz Pośpieszny, Dyrektor Marketingu w myPhone.

2 marca 2015 r.

Meble do ładowania bezprzewodowego IKEA

IKEA wprowadza meble, które naładują twojego smartfona2 marca 2015 r.

IKEA wprowadza na rynek unikalne, funkcjonalne meble zintegrowane z technologią bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz bezprzewodowe ładowarki - czytamy w informacji prasowej. Jak informuje szwedzka firma teraz smartfon czy laptop będzie można naładować na stoliku, lampie czy innym meblu z IKEA bez konieczności podłączania tradycyjnej ładowarki.

1 marca 2015 r.

Ostatnie miesiące pokazały,że nie wszyscy wiedzą do czego służyć może smartfon i tablet

Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek1 marca 2015 r.

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE ) nie zgadza się, by smartfony i tablety zostały obłożone opłatą reprograficzną. Z kolei przedstawiciele Organizacji Zbiorowego Zarządzania, w tym ZAiKS, oczekują szybkiej decyzji ministra kultury, która spowoduje, że pieniądze należne z mocy ustawy, będą mogły trafiać do artystów. - To nie jest żadna „opłata za piractwo”, żaden podatek , ani żaden haracz od smartfonów! – prostuje upowszechniane nieścisłości prof. Dorota Sokołowska z UAM w Poznaniu.

1 lutego 2015 r.

Clean Master

Urządzenia mobilne coraz częściej są celem ataków malware. Clean Master jest najczęściej pobieranym optymizerem, przyspieszaczem, oraz pakietem bezpieczeństwa. 

Jak informuje producent Clean Master jest niedościgniony w zwiększaniu wydajności, usuwaniu śmieci, filtrowaniu spamu, oraz w ochronie przeciwko malware, trojanami czy wirusami.

Ranking: 10 najlepszych aplikacji na Androida1 lutego 2015 r.

Oto dziesięć propozycji najciekawszych i najpopularniejszych w 2014 roku aplikacji dostępnych w Google Play. To te mini programy wybierali w poprzednim roku na swoje urządzenia posiadacze Samsungów czy LG. Android to najpopularniejszy w Polsce system operacyjny na urządzeniach mobilnych.

14 grudnia 2014 r.

Nokia Lumia 1320 - ok. 900 zł

System operacyjny Windows Phone z którego korzysta Nokia odniósł w Polsce spory sukces, w porównaniu do reszty świata. Głównym powodem tego stanu rzeczy było przywiązanie Polaków do marki Nokia, która korzysta z tego systemu. Nokia 1320 jeden z niewielu phabletów dostępnych na tej półce cenowej. Jeśli potrzebujemy dużego wyświetlacza, to będzie idealny wybór. 

Rozmiar wyświetlacza: 6 cali. Technologia wyświetlacza: ClearBlack, IPS LCD. Główny aparat fotograficzny: 5.0 MP
    
Procesor: Snapdragon S4, dwurdzeniowy, 1700.0 MHz.

Najlepsze smartfony do 1000 złotych14 grudnia 2014 r.

Wybraliśmy 7 smartfonów z niższej półki cenowej, które mogą okazać się świetnym prezentem pod choinkę. Urządzenia nie powinny być droższe niż tysiąc złotych, większość z nich to ugruntowane pozycje na rynku choć mamy też nowości.

13 grudnia 2014 r.

Apple iPad Air 2 i mini 3

Zaczynamy od produktów Apple, bo ich sukcesom na rynku, firmy technologiczne dostrzegły ogromny potencjał tabletów. Dziś, żaden liczący się na rynku producent,  nie wyobraża sobie braku w portfolio tabletów właśnie. 

Sukces Apple polegał głównie na jakości wykonania, użytych technologiach wyprzedzających pozostałe koncerny. 

Jak prezentują się najnowsze tablety Apple?:

iPad Air 2

Wyświetlacz Retina Multi-Touch o przekątnej 9,7 cala z podświetleniem LED,
w technologii IPS. Rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli przy 264 pikselach na cal (ppi). Procesor A8X z architekturą 64-bitową i koprocesorem ruchu M8. 
Czytnik linii papilarnych. Aparat 8 Mpx - tył i 1,2 MPx - przód. 

Cena: od 2599 z modemem, bez domu od 2099 zł. 

iPad mini 3

Wyświetlacz Retina, Multi-Touch o przekątnej 7,9 cala z podświetleniem LED,
w technologii IPS. Rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli przy 326 pikselach na cal (ppi). Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców. Procesor A7 z architekturą 64-bitową i koprocesorem ruchu M7. Aparat 5 Mpx - tył i 1,2 MPx - przód. 

Cena: od 2199 modemem, bez modemu od 1699.

Jeśli nie chcemy jednak wydawać aż tyle pieniędzy, warto przejrzeć starsze modele firmy Apple, które są tańsze o minimum kilkaset złotych.

Najlepsze tablety pod choinkę13 grudnia 2014 r.

Oto kilka najciekawszych tabletów multimedialnych dostępnych na naszym rynku. Pod uwagę wzięliśmy urządzenia o wielkości ekranu od 8 cali, z modemem LTE. Czy któryś z nich znajdzie się pod waszą choinką w tym roku?

Galerie