Urządzenia mobilne

14 września 2019 r.

Karolina Lewestam

Lewestam: Kataryniarze na pogrzebie, czyli epitafium dla Jobsa14 września 2019 r.

We wtorek, w przeddzień rocznicy ataku na wieże World Trade Center w Nowym Jorku, dokładnie po przeciwnej stronie Ameryki weszła na scenę zrobiona przez średnio zdolnego demiurga kopia Steve’a Jobsa: Tim Cook, obecny szef Apple. Rozpoczęła się doroczna widowiskowa prezentacja nowych produktów z logiem jabłka. Cook, ubrany w kostium krzemowego mnicha (tatusiowe spodnie z wyprzedaży w Gapie), rozpoczął od złotej myśli prosto ze sztambucha Doliny Krzemowej: „Daj ludziom cudowne narzędzia, a zaczną robić cudowne rzeczy”.

7 lutego 2018 r.

Taki widok już nie będzie spędzał snu z powiek użytkownikom?

"Niezniszczalny" ekran nadchodzi? Diamentem na szkle pisane7 lutego 2018 r.

Komu nie zdarzyło się upuścić telefonu? Efektem może być porysowanie wyświetlacza, "pajączek" lub całkowite uszkodzenie ekranu. Producenci sięgnęli więc po wzmocnione chemicznie szkło Gorilla Glass, szkło szafirowe i odporne powłoki, ale bezpieczeństwa nigdy za dużo. Teraz firma Akhan obiecuje już w przyszłym roku ekrany telefonów ze szkła diamentowego. Nie jest jednak pewne, co z tych obietnic wyjdzie, bo badania jeszcze trwają.

2 lutego 2018 r.

Pentagon

Mapa aktywności użytkowników opasek fitnessowych postawiła na nogi Pentagon2 lutego 2018 r.

Amerykańskie ministerstwo obrony prowadzi kompleksowy przegląd regulacji dotyczących używania urządzeń elektronicznych wyposażonych w GPS w Pentagonie; rozważany jest całkowity zakaz używania telefonów komórkowych - poinformował Pentagon. Wszystko w związku z opublikowaną przez firmę Strava Labs mapą aktywności użytkowników opasek fitnessowych. Okazało się, że mapa ta ujawniła wrażliwe informacje o lokalizacji i działaniach żołnierzy w tajnych amerykańskich bazach wojskowych w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

30 grudnia 2017 r.

Podczas realizacji badania ochrona często wskazywała, że zakaz robienia zdjęć, ujęty np. w regulaminie sklepu, dotyczy też skanowania kodów kreskowych

Sklepy wciąż boją się aplikacji skanujących. Bezprawnie zakazują ich używania30 grudnia 2017 r.

Skanowanie kodów kreskowych i fotografowanie cen w celu zestawienia ich z ofertami innych sklepów to coraz popularniejsza praktyka. Jednak, jak wykazało badanie platformy TakeTask i Sieci AdRetail, zdecydowana większość placówek wciąż zabrania tego swoim klientom. I z roku na rok w tej kwestii niewiele się zmienia. Obecnie aż 71% badanych sklepów uniemożliwia wykonywanie takich czynności.

Galerie