Internet

5 stycznia 2020 r.

Białe hakerstwo, bądź hakerstwo białego kalepusza (ang. white hat hacking), w internetowym slangu odnosi się do tzw. „etycznego hakera”

Haker: Czarny, Szary, a może Biały. Co to jest "white hacking" i czy jest legalny?5 stycznia 2020 r.

W powszechnej świadomości społecznej słowo „haker” jest zwykle używane w odniesieniu do cyberprzestępców i zwykle kojarzy się jednoznacznie negatywnie. Jednakże techniczne rzecz ujmując, w niektórych jurysdykcjach hakerem może zostać w zasadzie każdy, bez względu na swoje zamiary i możliwości, kto wykorzystuje wiedzę o oprogramowaniu i sprzęcie, aby unieszkodliwić bądź ominąć środki bezpieczeństwa w danym urządzeniu, programie czy sieci.

9 października 2019 r.

Konrad Ciesiołkiewicz

Ciesiołkiewicz: Kwestia odpowiedzialności za ochronę danych w sieci nabiera coraz większego znaczenia.9 października 2019 r.

Jak bronić się przed hate speech, fake news? - Wkraczamy w pewną epokę dojrzałości w korzystaniu z nowych technologii. Dostrzegamy nowe szanse, które stwarzają technologie. Orange jako operator, stawia na funkcję edukacyjną. Należy sobie zdawać sprawę, że jeśli technologię będziemy wykorzystywać w sposób mało odpowiedzialny, to zrobimy krzywdę sobie, naszym rodzinom oraz szerszej społeczności - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor Orange Polska.

Galerie