Gry

20 września 2016 r.

„This War of Mine” autorstwa 11 bit studios to jeden z polskich hitów zeszłego sezonu
Mat. prasowe

Gry wideo czarnym koniem gospodarki20 września 2016 r.

Na świecie branża gamingowa już zdominowała pod względem wartości rynku zarówno przemysł filmowy, jak i muzyczny. Także u nas rośnie potencjał tej branży, przemysł zajmujący się grami może też liczyć na państwowe dotacje w ramach rozmaitych konkursów.

28 lipca 2015 r.

Wiedźmin 3

Polskie gry w czołówce sprzedaży w Stanach Zjednoczonych28 lipca 2015 r.

Polskie gry w czołówce sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jak uważa Kamil Jasieński z radiowej Czwórki - świat gier wideo to świat pozbawiony geograficznych dystansów - o ile ma się dobry produkt. Wyprodukowane przez polskie studia "Dying Light" i "Wiedźmin 3: Dziki gon" znalazły się w zestawieniu 10 pozycji najlepiej sprzedających się na amerykańskim rynku w pierwszej połowie 2015 roku.

18 maja 2015 r.

Paweł Nowacki

Nowacki: Wiedźmin - nasz hit eksportowy18 maja 2015 r.

Popularność gry „Wiedźmin” na świecie zdecydowanie przerasta najlepsze polskie filmy fabularne. Larum, jakie podniesiono po wywiadzie z założycielem studia filmowego w Alwernii (że państwo nie pomaga w produkcji filmowej), brzmi chyba dla producenta gry egzotycznie. „Wiedźmin” i inne polskie gry są naszym najlepszym towarem eksportowym, a kinematografia może tylko pomarzyć o takim sukcesie. I producent gry nie wyciąga ręki po pomoc do państwa.

Galerie