Gadżety

4 czerwca 2019 r.

W debacie wskazywano na konieczność wykorzystywania na szeroką skalę technologii uczenia się maszynowego oraz sztucznej inteligencji. Te rozwiązania pozwalają na sprawne i bezpieczne obsługiwanie nawet milionów klientów jednocześnie.

Rośnie znaczenie urządzeń mobilnych. Sektor finansowy musi to brać pod uwagę 4 czerwca 2019 r.

Branża finansowa nie może przeoczyć rosnącego znaczenia urządzeń mobilnych w życiu klientów – mówił Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na region Europy Środkowo-Wschodniej, w trakcie debaty na temat nowych technologii w bankowości. Kluczowe staje się personalizowanie oferty oraz zapewnianie klientowi korzystającemu z usług mobilnych jak najlepszych doświadczeń.

5 kwietnia 2018 r.

Jednym z celów systemu prawnego jest ochrona wartości – takich jak życie, zdrowie lub mienie.

Nie należy się bać samochodów autonomicznych5 kwietnia 2018 r.

W stanie Arizona w USA doszło do pierwszego śmiertelnego wypadku z udziałem autonomicznego samochodu. Kobieta wtargnęła na jezdnię wprost pod koła pojazdu Ubera, który jechał w trybie autonomicznym. Wywołało to ogólnoświatową dyskusję o autach bez kierowcy. W mediach na całym świecie podniosły się głosy niepokoju w związku z dopuszczaniem do ruchu tego typu pojazdów, a sam Uber zawiesił swój eksperymentalny program. Z punktu widzenia hierarchii prawnie chronionych wartości powinniśmy jednak intensyfikować prace nad wprowadzeniem autonomicznych pojazdów do ruchu. Prawne dopuszczenie człowieka do kierowania pojazdami jest jedynie czasowe – powinno zakończyć się w momencie, gdy będzie mógł być wyeliminowany z ruchu drogowego.

Galerie