Polskie gry w czołówce sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jak uważa Kamil Jasieński z radiowej Czwórki - świat gier wideo to świat pozbawiony geograficznych dystansów - o ile ma się dobry produkt. Wyprodukowane przez polskie studia "Dying Light" i "Wiedźmin 3: Dziki gon" znalazły się w zestawieniu 10 pozycji najlepiej sprzedających się na amerykańskim rynku w pierwszej połowie 2015 roku.

W opinii dziennikarza, polscy producenci wyszli z poziomu regionalnego na światowy, czego ostatnie sukcesy są dowodem. Szerokości geograficzne nie mają, w jego opinii, w świecie gier wideo aż takiego znaczenia.

Jasieński uważa, że Polacy mogą patrzeć na rodzimą branżę bez żadnych kompleksów i nie ma co tłumaczyć powodzenia szczęściem - to po prostu bardzo dobre gry cieszące się ogromną popularnością na całym świecie.

Na liście znalazły się między innymi nowe części zagranicznych serii Mortal Kombat, Grand Theft Auto, Battlefield czy Call of Duty. "Dying Light" zajęło siódmą pozycję, a "Wiedźmin 3" dziewiątą.

Dane dotyczące sprzedaży gier w USA opublikował serwis magazynu Fortune. Zestawienie nie uwzględnia cyfrowych platform sprzedaży.