- Wśród seniorów dynamicznie rośnie liczba osób korzystających z Internetu, również mobilnego. W odpowiedzi na tę potrzebę, już wkrótce na polskim rynku pokażemy telefon, który będzie odpowiedzią na niezagospodarowaną niszę, czyli „smartfon dla seniora” - informuje Mateusz Pośpieszny, Dyrektor Marketingu w myPhone.

Dość drogich smartfonów – to zdanie słyszymy raz na kilka miesięcy od czołowych producentów tańszych telefonów, np. ZTE, K&M itd. w jaki sposób myPhone chce zdominować rynek?

myPhone – w przeciwieństwie do konkurencji – stawia nie tylko na coraz lepsze parametry techniczne. Przede wszystkim ciągle obserwujemy rynek i jego potrzeby, a następnie prezentujemy urządzenie wysokiej jakości, które odpowiada na te oczekiwania. Z każdym kwartałem coraz więcej uwagi przykładamy do poznawania naszego użytkownika, rozpoznawania jego potrzeb i oferowania urządzeń zgodnych z jego potrzebami. Skrupulatnie pilnujemy procesu produkcji i dopracowujemy oprogramowanie, aby oferować naszym klientom prawdziwie najwyższą jakość przy jednocześnie przystępnej cenie.

Infinity 3G to smartfon tani w porównaniu z topowymi produktami Apple czy Samsunga, ale cena nie jest już bardzo konkurencyjna w porównaniu do pozostałych smartfonów w tym segmencie cenowym, czym zatem się wyróżnia?

Infinity to nasze pierwsze wejście w segment PREMIUM w ramach smartfonów tzw. B-Brand, do których zalicza się myPhone. Mimo że cena jest konkurencyjna, to nie walczymy tylko nią. Seria Infinity jest odpowiedzią na potrzeby bardziej wymagającego użytkownika, który jednocześnie nie chce przepłacać za swoje urządzenie. Oczywiście, myPhone Infinity to nie jest ta sama półka co wcześniejsze urządzenia, ale z naszych obserwacji, jest to typ urządzenia bardzo oczekiwany przez naszych klientów. Zamierzamy kontynuować linię Infinity, która będzie skierowana na naszych najbardziej wymagających użytkowników.

myPhone wielu osobom kojarzy się nie tyle z nowoczesnymi produktami, a raczej telefonami standardowymi, z klawiaturą, łatwymi w obsłudze, wytrzymałymi. To też jeden z topowych wyborów seniorów. Czy ten segment nadal będzie rozwijany, czy raczej pójdziecie w kierunku smartfonów, tabletów?

Zdecydowanie linia prostych telefonów SIMPLE LIFE, a także kategoria wzmocnionych, wytrzymałych urządzeń HAMMER, to silne filary naszego biznesu i nie zamierzamy z nich rezygnować. Nadal na rynku jest ogromny popyt na tego typu telefony i zamierzamy nadal rozwijać ten segment. Już wkrótce zaproponujemy nowe rozwiązania w obydwu „klasycznych” dla myPhone kategoriach jednocześnie rozwijając ofertę smartfonów.

A może smartfon dla seniora? Czy jest taki projekt, aby połączyć nowoczesny design i technologię z usługami takimi jak przycisk bezpieczeństwa/alarmu, duża czcionka etc. etc.

Dokładnie jest to jeden z kierunków, jakie będą najważniejsze w najbliższych latach. Wśród seniorów dynamicznie rośnie liczba osób korzystających z Internetu, również mobilnego. W odpowiedzi na tę potrzebę, już wkrótce na polskim rynku pokażemy myPhone HALO X, który będzie odpowiedzią na niezagospodarowaną niszę, czyli „smartfon dla seniora”. Będzie to połączenie nowoczesnego urządzenia mobilnego, skrojonego idealnie pod potrzeby osób starszych, które potrzebują wyraźnego wyświetlacza, oraz prostego w obsłudze i niezawodnego telefonu.

Co z peryferiami, czy doczekamy się np. smartwatcha myPhone?

Nie mówimy „nie”. Cały czas obserwujemy rynek elektroniki użytkowej oraz peryferiów, w tym tzw. wearables, czyli urządzeń ubieralnych. Już teraz prezentujemy wraz z serią Infinity, dedykowane dla myPhone akcesoria typu dodatkowe słuchawki klasy premium, głośnik bluetooth czy specjalne etui. Nie zamykamy się na opcję wprowadzenia dodatkowych akcesoriów, gadżetów i innych urządzeń elektroniki użytkowej w przyszłości. Kto wie, co nasi wrocławscy inżynierowie wymyślą w najbliższych miesiącach?