​Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Kruger&Matz wprowadził do oferty pierwszy smartwatch. Urządzenie współpracuje z telefonami wyposażonymi w systemem Android 4.3, IOS7 bądź nowszymi, a dzięki Bluetooth 4.0 po zainstalowaniu aplikacji SmartWear umożliwia sterowanie najważniejszymi funkcjami smartfona i stały dostęp do powiadomień.

Urządzenie pracuje w oparciu o procesor MediaTek Aster MT2502 i system LinkIt Linux oraz Bluetooth 4.0 Low Energy. Obecność mikrofonu i głośnika w połączeniu z opcją odbierania lub wykonywania połączeń bezpośrednio z listy zaimportowanych kontaktów bądź poprzez wpisanie numeru, sprawia, że smartwatch Classic może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Urządzenie pozwala także na odczytywanie wiadomości SMS oraz wysyłanie krótkich szablonowych odpowiedzi.

Można także zarządzać muzyką zapisaną w telefonie oraz sterować aparatem. Urządzenie wyposażono również w alert, który powiadamia o utracie zasięgu lub zerwanym połączeniu Bluetooth, a także lokalizator. Funkcja ta pozwala na wywołanie telefonu za pomocą zegarka i odwrotnie, dzięki czemu szybko odnajdziemy zagubione urządzenie.

Urządzenie posiada aktywny ekran dotykowy o przekątnej 1,6″ i rozdzielczości 240×240pix. P wygaszeniu ekranu przez cały czas widoczny jest zegar. Do wyboru mamy cztery opcje wyboru tarczy. Całość została zamknięta w stylowej, grafitowej kopercie, do której dołączono czarny silikonowy pasek. Produkt spełnia normę IP67, co oznacza, że jest odporny na wnikanie kurzu oraz wody.

Kruger&Matz wyposażył smartwatch Classic w wersję Bluetooth 4.0 Low Energy oraz baterię o pojemności 315mAh, co jak podaje producent pozwala na aktywne korzystanie z funkcjonalności zegarka do dwóch dni oraz kilka dni pracy w trybie stand by (z wyłączonym Bluetooth). Sugerowana cena detaliczna to 349 zł.

Oprac. T.J.