Studio CD Projekt RED wraz z zewnętrznym partnerem Fuero Games zapowiadają wydanie The Witcher Battle Arena - pierwszej gry mobilnej, osadzonej w świecie Wiedźmina, na IV kw. 2014 r., podał CD Projekt.

"Zaprojektowana przez CD Projekt RED, stworzona we współpracy z Fuero Games, gra 'The Witcher Battle Arena' będzie miała swoją premierę w czwartym kwartale 2014 roku na platformach: iOS, Android, Windows Phone i Windows (tablety). Planowane są również aktualizacje, które rozbudują rozgrywkę zarówno o nowe postaci, jak i tryby gry" - czytamy w komunikacie.

"The Witcher Battle Arena" to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), osadzona w wiedźmińskim świecie.

"Realizujemy dziś jedno z najważniejszych założeń naszej strategii biznesowej i wchodzimy na nowy, niezwykle dynamicznie rosnący rynek. The Witcher Battle Arena nie wymagał od nas poniesienia istotnych nakładów - zwłaszcza porównując jego skalę do innych naszych przedsięwzięć, ale jego potencjał rozwojowy oceniamy bardzo wysoko" - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

Projekt zrealizowano w popularnym modelu F2P (free to play), który nie wymaga od gracza zakupu tytułu ani płacenia abonamentu. Gra nie zawiera mechanizmów typu "płać, by wygrać", a wszystkie jej elementy składowe można odblokować poprzez udział w rozgrywkach, podkreśla spółka.

"Zdecydowaliśmy się, że mobilny Wiedźmin będzie realizowany w modelu free-to-play, bo dzięki temu dotrzemy do najszerszej bazy graczy. Co istotne, jest to przedsięwzięcie skalowalne pod względem biznesowym, a decyzja o kolejnych inwestycjach będzie wynikała z popularności naszego projektu i tego, jakie będzie zbierał opinie" - wskazał Kiciński.

W skład Grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG, GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier oraz CDP.pl - cyfrowy dystrybutor gier wideo (m. in.: Blizzard, Sega) oraz filmów (m. in.: Disney, Discovery) w Polsce.