Chiński koncern ZTE zaprezentował swój najnowszy smartfon Blade G, udoskonaloną wersję poprzednich wcieleń urządzeń z tej serii. Odnajdziemy w niej między innymi większy wyświetlacz oraz mocniejszą baterię o pojemności 2000mAh.

ZTE Blade G wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 4.5 cala z dotykowym ekranem o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor z zegarem 1.2GHz, który obsługuje aplikacje działające pod kontrolą Androida Jelly Bean.

- Jesteśmy przekonani, że kontynuacja modeli z rodziny Blade jest słuszną ideą, gdyż Polacy cenią sobie optymalną wydajność opartą na komponentach wystarczających do mobilnej pracy i zabawy. Kolejny smartfon z serii Blade, z oznaczeniem G, już utorował sobie drogę do oferty operatorskiej i będzie dostępny w sierpniu w Play za symboliczną złotówkę – oznajmia Sławomir Kowalik, przedstawiciel ZTE Poland.

Na uwagę zasługują przydatne moduły – Bluetooth 3.0 oraz A-GPS. Producent zaimplementował również dwie kamerki – przednią VGA do wideo rozmów i główną o matrycy 5MPx z pomocniczymi funkcjami flesz oraz auto focus.