Vivid Games i Platige Image pracują nad nową grą action&adventure, nawiązującą do świata greckiej mitologii, zapowiedział prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny. Premiera planowana jest na I kwartał 2014 r.

„Zamierzamy wprowadzić nowe standardy jakości na rynek gier mobilnych. Będzie to zarówno niesamowita oprawa graficzna, o którą zadba Platige Image, jak również niespotykane dotąd na tym rynku rozwiązania rozgrywki dostępne na dużych platformach. Dużą rolę odgrywać będą mechanizmy społecznościowe, rozgrywka wieloosobowa oraz rozwój postaci – powiedział Kościelny podczas spotkania z dziennikarzami.

Ujawnienie tytułu oraz duża kampania promocyjna rozpoczną się w połowie sierpnia podczas targów Gamescom w Kolonii. "W tej chwili możemy zdradzić tylko, iż będzie to gra typu „Action & Adventure", nawiązująca do świata greckiej mitologii" - dodał prezes Vivid.

„Śledzimy nowe media. To branża, która rozwija się niezwykle dynamicznie i w której wciąż jest wiele miejsca na nowa jakość i pomysły. W Platige Image staramy się ciągle rozwijać i eksplorować nowe rejony zarówno artystyczne jak i biznesowe. Współpraca z Vivid Games daje nam właśnie taką możliwość. Naszym wspólnym celem jest stworzenie zaawansowanej wizualnie gry na urządzenia mobilne" - zapowiedział członek zarządu ds. finansowych Platige Image Arkadiusz Dorynek.