Tych, którzy nie potrzebują zaawansowanego sprzętu oraz nie chcą zrujnować domowego budżetu, zainteresuje notebook polskiej marki Omega. To pierwszy dostępny w naszym kraju laptop, który działa w systemie Android, wykorzystywanym w smartfonach i tabletach.

"Chcemy, aby każde dziecko w Polsce miało własny, spersonalizowany notebook" - powiedział PAP Life Krzysztof Potok, prezes Platinet, firmy, do której należy marka Omega. Niedrogi laptop z wydajnym systemem operacyjnym Android (zazwyczaj spotykanym w tabletach i smartfonach) mógłby stanowić wsparcie przy procesie nauczania. Jest nieduży, lekki i przede wszystkim oferuje szereg aplikacji, które czynią z niego narzędzie do edukacji.

Notebook wyróżnia nowoczesny design i biała obudowa. Ekran o przekątnej trzynastu cali i wysokiej rozdzielczości pozwala na oglądanie filmów w jakości HD. Komputer wyposażony jest w kamerę internetową oraz mikrofon. Dodatkowo znajdziemy w nim gniazda: HDMI i sieciowe, dwa porty USB i moduł Wi-Fi. Jak podkreśla Potok, kupując notebook Omega, będzie można korzystać ze wszystkich akcesoriów, które współpracują z tradycyjnym laptopem.Sercem komputera jest procesor 1,2 GHz. Co ciekawe, dzięki wbudowanej baterii, notebook działać aż do pięciu godzin. Waga urządzenia to zaledwie 1,45 kg.

Komputer jest kompatybilny z innymi urządzeniami działającymi w systemie Android. Oznacza to, że wysyłając e-maila z notebooka, dostęp do wiadomości możliwy jest zarówno w tablecie, jak i w smartfonie.

Sprzęt ma bardzo korzystną relację jakości do ceny - kosztuje tylko 799 zł. "Tworzymy produkty dedykowane dla naszego rynku. Nasz konsument nie może sobie pozwolić na zbyt wiele. Trzeba mu dostarczyć dobrej jakości urządzenie przy atrakcyjnej cenie" - mówi prezes krakowskiej firmy, Platinet, która działa na rynku od 2001 roku.