Apple nie zdecydowało się kontynuować linii iPodów Nano z małymi wyświetlaczami. Odtwarzacze powróciły nieco do poprzedniej formy - ekran został powiększony do 2,5 cala i został wyposażony w technologię multitouch. Zmiła się także obudowa urządzenia.

iPod Nano

iPod Nano

źródło: Bloomberg

iPod Nano został prawie całkowicie odmieniony. Odtwarzacz dostał przede wszystkim większy, 2,5-calowy ekran i zupełnie nowy interfejs.

Menu główne urządzenia nie przypomina już iOS. Poza tym urządzenie zyskało m.in. Bluetooth, Pedometr i znany z iPhone'ów czy iPadów, przycisk Home. iPod Nano ma być dostępny w 6 wersjach kolorystycznych.

Nowy iPod Nano, z wbudowaną pamięcią 16 GB, ma kosztować 149 $.

iPod Toch doczekał się, podobnie jak iPhone 5, nowego 4-calowego wyświetlacza. Zmieniono design urządzenia oraz wyposażono go w dwurdzeniowy procesor A5 (zdaniem producenta wydajność graficzna ma być siedmiokrotnie większa w porównaniu do poprzednika). Do urządzenia został dodany Siri - asystent głosowy.

Nowy iPod Touch może się pochwalić ulepszoną kamerą (5-megapikselowa matryca, przysłona f/2.4, tryb panoramy, nagrywanie filmów w jakości 1080p ze stabilizacją). Wyposażono go również w przednią kamerkę FaceTime HD, rejestrującą obraz w jakości 720p.

iPod Touch

iPod Touch

źródło: Bloomberg

Bateria ma zapewnić 40-godzinny czas odtwarzania muzyki i 8-godzinne oglądanie plików wideo. 

Urządzenie jest lżejsze (88 gramów) i cieńsze (6,1 mm).

iPod touch nowej generacji będzie sprzedawanyw wersjach 32 GB oraz 64 GB (ceny w USA to odpowiednio: 299$ oraz 399$).

iPod Touch

iPod Touch

źródło: Bloomberg