- Obserwujemy duże zainteresowanie XPS 13 zarówno ze strony konsumentów jak i biznesu – to komputer, który nie przypomina żadnego innego dostępnego obecnie na rynku - powiedział Aongus Hegarty, President EMEA w firmie Dell. 

Podkreślając swoją działalność gotowe funkcje, Sam Burd, wiceprezes Consumer Dell i SMB produktów grupy powiedział: - Bezkompromisowe XPS 13 oferuje profesjonalistom połączyć siły, współpracować i wprowadzać innowacje z unikalnych funkcji i usług - jak Dell ProSupport, Trusted Platform Module i Usługi konfiguracji - które zaspokajają potrzeby przedsiębiorstwa, działy IT".

Ważący mniej niż 1,36 kg, 13-calowy ultrabook XPS 13, dzięki smukłej obudowie rozmiarem przypomina produkty 11 calowe. Ultrabook wykorzystuje powłokę Corning Gorilla dla wyjątkowej trwałości ekranu na zarysowania, chłodną w dotyku podstawę wykonaną z włókien węglowych, a także pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę.
XPS 13 jest także jednym z pierwszych komputerów wykorzystujących technologię Intel Smart Connect, która pozwala na aktualizowanie potrzebnych informacji w komputerze nawet jak z niego nie korzystamy. Dysk SSD i technologia Intel Rapid Start Technology pozwalają uruchomić XPS 13 w sekundy, oferując niemal natychmiastowy dostęp oraz oszczędność czasu i baterii.