Oficjalna aplikacja pozwalająca korzystać z Facebooka na iPadzie jest w ostatecznej fazie testów i ma być dostępna dla użytkowników w ciągu najbliższych tygodniu - informuje "The New York Times"

Prace nad aplikacją trwają od roku i wchodzą właśnie w końcową fazę testów. Pracownicy przyznają, że w procesie projektowania bardzo intensywnie uczestniczy Mark Zuckerberg. Nieliczni, którzy widzieli prawie gotowy produkt przyznają, że został on w całości zoptymalizowany pod dotykowy ekran iPada. Aplikacja będzie zawierała odświeżone funkcje czatu i grup, a także możliwość bezpośredniego publikowania filmów i zdjęć zrobionych za pomocą kamery umieszczonej w tablecie.

Mamy świetne kontakty z firmą Apple, co potwierdza nasza aplikacja na iPhone'a. Jednak na razie nie możemy niczego ogłosić i komentować produktów, nad którymi właśnie pracujemy - powiedziała Jaime Schopflin z Facebooka.

Do tej pory użytkownicy największego serwisu społecznościowego mogli korzystać jedynie z nieoficjalnych aplikacji na iPada m.in. My Pad, iFace i Friendly. Anonimowi pracownicy Facebooka przyznali w rozmowie z "The New York Times", że aplikacja trafi w ciągu najbliższych tygodni do App Store. Przy okazji zostanie zaprezentowana "lepsza" wersja strony internetowej przeznaczonej na iPada.

Reklama