Jeśli działasz w branży IT, prawdopodobnie w reakcji na obecną sytuację gospodarczą odczuwasz presję, by priorytetyzować inwestycje i optymalizować koszty. Zgodnie z niedawną ankietą przeprowadzoną wśród naszych klientów1, ta sytuacja dotyka do 84% osób decyzyjnych w branży IT. Do podobnych wniosków doszła firma Forrester Research, według której dyrektorzy IT w 2020 r. mogą stanąć przed koniecznością cięcia kosztów o przynajmniej 5%2. Z kolei IDC prognozuje globalny spadek wydatków na IT o 5,1%3. To naprawdę duże liczby.

W Google Cloud rozumiemy, że potrzebujesz jasnych i praktycznych sposobów na optymalizację kosztów IT oraz elastyczności, która pozwoli ci dynamicznie dostosowywać wydatki na IT do najważniejszych wyzwań. Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy nowy program oceny kosztów związanych z IT, który umożliwi Ci sprawdzenie, jak wydatki Twojej firmy w tym zakresie wypadają na tle innych firm z branży. Dzięki temu możesz szybko zidentyfikować kluczowe obszary, w których da się pozyskać dodatkowe środki na zainwestowanie w rozwój firmy.

Google Cloud oferuje sprawdzone i ustrukturyzowane podejście do oceny możliwości związanych ze zmniejszaniem kosztów IT. Każda firma jest inna, ale gdy opracowujesz strategie działania w nowej rzeczywistości gospodarczej, wiedza na temat tego, jak Twoja działalność wypada w porównaniu z innymi firmami z branży, jest niezwykle wartościowa. Podczas naszej oceny kosztów IT najpierw analizujemy indywidualne wydatki Twojej firmy na IT i porównujemy je z danymi branżowymi pozyskanymi w ramach naszej rozległej współpracy z klientami i zaufanymi firmami badawczymi. Dzięki temu możemy zapewnić Ci przegląd możliwości optymalizacji kosztów.

W kolejnym kroku sugerujemy rozwiązania Google Cloud pozwalające osiągać jak największe korzyści z redukcji kosztów IT, zmniejszać złożoność infrastruktury, wykorzystać strategię chmury hybrydowej, zwiększać bezpieczeństwo i elastyczność oraz zapewniać zgodność z regulacjami. Dodatkowo, nasze zróżnicowane możliwości w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz big data mogą Ci pomóc zidentyfikować możliwości optymalizacji procesów i dalszego zwiększania efektywności działań.

Gdy poznasz już swoją bazową wydajność, przedstawimy Ci szczegółową analizę łącznych kosztów działalności, prognozy ROI oraz plan implementacji. Zaproponujemy też rozwiązania Google Cloud pomagające przeprowadzić migrację i modernizację Twojego dotychczasowego środowiska oraz poprawić wyniki finansowe.

Podjęliśmy współpracę z czołowymi firmami między innymi z branży produkcji, usług finansowych, opieki zdrowotnej i biotechnologii oraz ubezpieczeń, zapewniając im redukcję kosztów w sektorze IT. We wcześniej wspomnianej ankiecie konsumenckiej 3 z 4 osób wskazały oszczędności nawet do 30% w pierwszych 6 miesiącach od rozpoczęcia współpracy z Google Cloud; 9 na 10 respondentów potwierdziło , że usługi Google Cloud pomogły im zwiększyć wydajność operacyjną i zoptymalizować wydatki na IT.

CTA: Odwiedź chmurową bazę wiedzy Google Cloud Knowledge Hub.

Autor: Hamidou Dia, wiceprezes, kierownik zespołu Solutions Engineering, Google Cloud

1. Ankieta TechValidate przeprowadzona wśród 122 klientów Google Cloud.
2. Raport „Where To Adjust Tech Budgets In The Pandemic Recession” (Gdzie dostosowywać budżety na technologie w dobie recesji spowodowanej pandemią), Forrester, 19 maja 2020 r.
3. International Data Corp., https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS46268520