Wyobraźcie sobie, że wchodzicie na inteligentną wagę, a na trening zabieracie smartwatch. Dane o waszym zdrowiu z obu tych urządzeń od razu trafiają do aplikacji, zainstalowanej na tablecie. Dzięki temu możecie łatwo przejrzeć parametry zdrowotne i wysłać je np. lekarzowi czy trenerowi. W zasadzie nie musicie sobie tego wyobrażać, bo tak właśnie działa ekosystem Huawei.
Media

Ekosystem to zbiór urządzeń jednego producenta, które potrafią między sobą wymieniać informacje, ułatwiając w ten sposób przesyłanie informacji czy plików. Jak to wygodne, widać na przykładzie potężnego tabletu MatePad Pro, który może stać się sercem domowego zestawu urządzeń Huawei.

Tablet MatePad Pro, jest bowiem sam w sobie potężnym urządzeniem. Mocny procesor Kirin 990, ekran o rozdzielczości 2560x1440, świetne głośniki opracowane we współpracy z Harman Kardon, możliwość korzystania z rysika i klawiatury elegancki design sprawiają, że to sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników.

Media

Tablet ten może – dzięki ekosystemowi Huawei – stać się dla użytkowników czymś więcej niż potężnym, mobilnym urządzeniem do pracy. Jeśli korzystamy ze smartfona Huawei, to po zalogowaniu na konto Huawei ID na tablecie MatePad Pro dostaniemy tam wszystkie zapisane na telefonie dane, m. in. notatki służbowe, zdjęcia, kalendarze czy wspomniane wcześniej dane zdrowotne. Wszystko to dzięki Chmurze Huawei, która przechowuje nasze dane na serwerze. Koniec więc z przekładaniem kart pamięci, czy koniecznością korzystania z chmury typu DropBox czy inne. Teraz to wszystko da się zrobić jednym dotknięciem, co tylko oszczędza czas i nerwy.

Po podłączeniu bezprzewodowych słuchawek Huawei FreeBuds Pro do obu mobilnych urządzeń, możemy np. oglądać filmy czy grać na tablecie, a gdy ktoś do nas zadzwoni, to nie musimy wyciągać słuchawek z uszu – przełączą się one wtedy na telefon i będziemy mogli porozmawiać. A potem znów wrócą do połączenia z tabletem.

Na tablecie możemy też sprawdzić wyniki badań naszej wagi, tętna czy to, jak spaliśmy – bo dzięki wspomnianej Chmurze Huawei, na urządzenie spłyną informacje z pozostałych urządzeń Huawei – czy to zegarka Watch GT2 Pro czy z inteligentnej wagi SmartScale. Bez problemu łączy się też z jednym z najlepszych mobilnych głośników na rynku – Huawei Sound X. Wystarczy tylko dotknąć jego obudowy tabletem. Zresztą tak samo działa to w przypadku słuchawek FreeBuds Pro. Jedno stuknięcie etui w ekran MatePada Pro i akcesorium jest gotowe do pracy.

Z takiej wymiany informacji skorzystają też użytkownicy świetnych laptopów koncernu. Z nimi także wymiana informacji polega na dotknięciu urządzeniem mobilnym obudowy. Wystarczy zbliżyć tablet czy smartfon do obudowy laptopa, aby przesłać zdjęcia czy pliki biurowe a nawet współdzielić ekran urządzenia mobilnego na komputerze.. Nie trzeba żadnych kabli, czy mozolnych prób ustawienia samemu połączenia bezprzewodowego. Dzięki autorskiej funkcji Multiscreen Collaboration, można też odpisywać na sms przychodzące na telefon korzystając z laptopa. To niezwykle przydatne, jeśli chodzi o pracę mobilną.