Ingerencja rządowa w wybór dostawcy sprzętu 5G nie powinna naruszać prawa i interesu konsumenta [OPINIA]

autor: Mariusz Busiło19.05.2020, 07:51; Aktualizacja: 19.05.2020, 11:25
5G nie jest rewolucją. To reakcja na potrzebę klientów, którzy chcą przesyłać coraz więcej informacji. 5G zwiększa szybkość transmisji, zmniejsza opóźnienia i pozwala działać większej liczbie urządzeń blisko siebie.

5G nie jest rewolucją. To reakcja na potrzebę klientów, którzy chcą przesyłać coraz więcej informacji. 5G zwiększa szybkość transmisji, zmniejsza opóźnienia i pozwala działać większej liczbie urządzeń blisko siebie.źródło: ShutterStock

Jeśli myślicie, że technologia może rozwiązać problemy bezpieczeństwa, to nie rozumiecie ani tych problemów, ani samej technologii” – napisał Bruce Schneier, światowy autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa nowoczesnych technologii, w swojej książce „Secrets and Lies” (Sekrety i kłamstwa).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • stop(2020-05-19 10:21) Zgłoś naruszenie 50

  "5G nie jest rewolucją." - No nie wcale, jak za sprawą internetu rzeczy inteligentne przedmioty mogą cię podglądać, podsłuchiwać i przy tym zbierać i analizować dane to skąd jaka rewolucja, a że inwigilacja sięgnie zenitu jak nigdy dotąd to nikogo nie obchodzi, bo "postęp tego nie zatrzymasz", "społeczeństwo się zmienia" "oczekuje innowacji" w dodatku kwestie zdrowia? Kogo obchodzi narąbać stacji bazowych co 150-300 metrów oraz wszelkiej maści nadajników/przekaźników co 25-50-75 metrów( na blokach) a nawet co 5-10 metrów( przystanki, latarnie uliczne). Niech się ludzie potem martwią. Nikogo nie będzie obchodziło, że zwierzęta będą zdychać, rośliny usychać a ludzie chorować i umierać a i jeszcze efekt cieplarniany wzrośnie właśnie za sprawą 5G, las anten i promieniujących ustrojstw sprawi, że wychodząc na dwór człowiek się będzie czuł jak w jakiejś pracowni informatycznej. Depopulacja ruszy pełną parą ale nie będzie CO2 i będzie Zielony Ład bez tych nieznośnych ludzi, którzy śmiecą i smrodzą. "To reakcja na potrzebę klientów, którzy chcą przesyłać coraz więcej informacji." - klienci nie chcą przesyłać coraz więcej informacji, cóż za bezczelne i odgórne manipulowanie i socjotechnika, lobbystyczne wymuszanie. Chodzi tylko i wyłącznie by wymusić pełne uzależnienie od smartfonów i wi-fi a nasze życie opierać o pobieranie aplikacji i/lub dodatkowo zakładanie kont a za usługi byśmy tylko płacili bezgotówkowo. "5G zwiększa szybkość transmisji, zmniejsza opóźnienia i pozwala działać większej liczbie urządzeń blisko siebie." - w ramach bezprzewodowego, szkodliwego zdrowiu lobbingu, tak jak bez badań rozpropagowano wszędzie wi-fi. Smartfony, wi-fi, biometrie, bezgotówkowość, sieć 5G, internet rzeczy - wszystko to powinno czekać zapaść i potężny upadek, bogaci tylko wtedy odzyskują trzeźwość umysłu i wewnętrznego oczyszczenia z bezrozumnego oszołomienia jak tracą diametralnie wpływy. Każdy kto liczył i liczy, że wzbogaci się odbierając czas, zdrowie, prywatność i wolność obywatelom przy jednoczesnym rozleniwianiu, ogłupianiu i uzależnianiu ten się przeliczy. Jest prosta zasada - traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany - jeśli więc traktujesz ludzi jak ***** to i ***** w zamian otrzymasz - proste? proste.

  Odpowiedz
 • Malkontent(2020-05-20 12:25) Zgłoś naruszenie 22

  Człowiek to wirus. Dobrze że się sam zniszczy. Ciekawe pazerność przyczyną klęski cywilizacji. Pewnie dlatego UFO-ludki nie chcą z nami gadać.

  Odpowiedz
 • edmund(2020-05-30 12:04) Zgłoś naruszenie 00

  Chiński wywiad już w latach 90. zaczął wręcz masowo kupować sobie w Polsce agenturę wpływu. Teraz możemy zobaczyć ją w działaniu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane