statystyki

mDokumenty od nowego roku również na iPhone’ach

autor: Grzegorz Kowalczyk18.11.2019, 09:03; Aktualizacja: 18.11.2019, 09:03
E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej.

E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej.źródło: ShutterStock

E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej.

Jak mówią przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, aplikacje pojawią się na rynku najpóźniej do końca I kwartału 2020 r.

Dotychczas z tych ułatwień mogli korzystać jedynie użytkownicy Androida. Dlaczego? To efekt analizy rynku – tłumaczą koordynatorzy projektu z resortu. Potwierdził to również start projektu – liczba aktywnych użytkowników mObywatela korzystających z systemu Google’a była zdecydowanie większa niż tych korzystających z systemu Apple’a. Dziś ponad 90 proc. z 660 tys. zainstalowanych aplikacji pracuje na Androidzie.

– Od początku zakładaliśmy uruchomienie poszczególnych dokumentów i usług na obie platformy. Rynek urządzeń działających na oprogramowaniu Apple’a jest na tyle duży, że nie można ich pominąć – mówi Dalius Kubylis z Ministerstwa Cyfryzacji, kierownik programu mObywatel. Prace nad aplikacjami były, podobnie jak w przypadku usług opartych na Androidzie, konsultowane z Apple’em. – Doraźnie się ze sobą komunikujemy, aby spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa – wskazuje.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane