statystyki

mDokumenty od nowego roku również na iPhone’ach

autor: Grzegorz Kowalczyk18.11.2019, 09:03; Aktualizacja: 18.11.2019, 09:03
E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej.

E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej.źródło: ShutterStock

E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej.

Jak mówią przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, aplikacje pojawią się na rynku najpóźniej do końca I kwartału 2020 r.

Dotychczas z tych ułatwień mogli korzystać jedynie użytkownicy Androida. Dlaczego? To efekt analizy rynku – tłumaczą koordynatorzy projektu z resortu. Potwierdził to również start projektu – liczba aktywnych użytkowników mObywatela korzystających z systemu Google’a była zdecydowanie większa niż tych korzystających z systemu Apple’a. Dziś ponad 90 proc. z 660 tys. zainstalowanych aplikacji pracuje na Androidzie.

– Od początku zakładaliśmy uruchomienie poszczególnych dokumentów i usług na obie platformy. Rynek urządzeń działających na oprogramowaniu Apple’a jest na tyle duży, że nie można ich pominąć – mówi Dalius Kubylis z Ministerstwa Cyfryzacji, kierownik programu mObywatel. Prace nad aplikacjami były, podobnie jak w przypadku usług opartych na Androidzie, konsultowane z Apple’em. – Doraźnie się ze sobą komunikujemy, aby spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa – wskazuje.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane