Facebook i Instagram posiadają ogromne rzesze użytkowników na całym świecie. Wzrastająca świadomość na temat m.in. ochrony danych osobowych przyczynia się jednak do faktu, iż coraz więcej osób chce przestać korzystać ze wspomnianych serwisów. Jak skutecznie usunąć założone tam konta?

Jak usunąć konto z Facebooka?

Opcję usunięcia konta z Facebooka można znaleźć w dziele pomocy. Po rozpoczęciu procedury usuwania nie będziemy mieć możliwości ponownego aktywowania konta ani odzyskania dodanych. Przed wysłaniem prośby o usunięcie konta warto pobrać wszystkie swoje dane. Link znajdziesz tutaj >>>>

Link do usunięcia konta na zawsze znajdziesz tutaj >>>>

Pamiętać należy, że nawet po trwałym usunięciu konta, znajomy może nadal zachować nasze wiadomości i pisać do nas.

Jak usunąć konto z Instagrama?

W przypadku Instagrama również trzeba skorzystać z linku do specjalnej strony. Link znajdziesz tutaj >>>>

Po podaniu przyczyny usunięcia konta użytkownik zostanie poproszony o wpisanie hasła w celu potwierdzenia operacji. Z serwisu zniknie konto wraz ze zdjęciami i wszystkimi danymi.

Profil na Instagramie można też czasowo dezaktywować. Trzeba kliknąć w ikonkę naszego profilu, wybrać opcję "edytuj profil", a następnie najechać na polecenie „tymczasowe wyłączenie konta” w prawym dolnym rogu. Po kliknięciu zostaniemy poproszeni o podanie powodu dezaktywowania konta i wpisanie hasła.