statystyki

Intel wpędził w kłopoty klientów. Teraz sam je ma

autor: Sylwia Czubkowska08.01.2018, 07:56; Aktualizacja: 08.01.2018, 09:23
Intel

Szczególnie wrażliwy na zapowiedzi o spowolnieniu jest Apple, uwikłany w światowy kryzys w związku z Batterygate.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Kiyoshi Ota

Pierwsze pozwy i spadki na giełdzie to efekt afery wokół wadliwych procesorów Intela. Ale problemy tej firmy mogą się dopiero zacząć.

Notowania Intel Corp zaczęły spadać jeszcze przed ogłoszeniem przez Apple,a, że także ich komputery oraz telefony pracujące na procesorach tej firmy są narażone na przejęcie danych. Może i uda się załatać luki w oprogramowaniu miliardów komputerów. Nie daje to jednak gwarancji zablokowania lawiny pozwów.

Jak podał serwis Law.com pierwsze trzy już są. Jeden w Dolinie Krzemowej, kolejne w Indianie i w Oregonie. A to zapewne dopiero początek, bo zarówno konsumenci, jak i firmy, których sprzęt korzysta z procesorów Intela, mają poważne podstawy, by dochodzić odszkodowania.

W procesorach zbudowanych w ciągu ostatnich 10 lat wykryto lukę. Okazało się, że użytkownicy komputerów opartych na tych układach są narażeni na przejęcie ich danych do logowania i innych prywatnych informacji przez hakerów. Co więcej, Intel wiedział o tym od listopada i – jak poinformował Business Insider – przed wybuchem skandalu prezes firmy (będąc świadomym wady) sprzedał akcje spółki o wartości 24 mln dol.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane