Rynek nieruchomości

16 października 2019 r.

Nowelizacja przewiduje też zniesienie opłaty 30 zł za materiały z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Zmiany w geodezji mają przyspieszyć proces budowlany16 października 2019 r.

Mniejsze obciążenia biurokratyczne w trakcie prac geodezyjnych i kartograficznych zakłada przyjęty przez rząd projekt nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz niektórych innych ustaw. Ma to przyspieszyć proces budowlany. Nowe przepisy mają też usprawnić prowadzenie państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

25 sierpnia 2019 r.

30 proc. populacji, czyli rzeczywiście najgorzej zarabiający Polacy, może liczyć na lokale miejskie i dodatki mieszkaniowe

Za bogaci na pomoc państwa, za biedni na kredyt. Problem z mieszkaniami ma co najmniej jedna trzecia Polaków [WYWIAD]25 sierpnia 2019 r.

- Jeśli deweloper wybuduje bloki w atrakcyjnej lokalizacji, z dostępem do usług publicznych, to zarobi na nich więcej, niż gdyby osiedle powstało w szczerym polu. Dlatego też powinien coś miastu oddać. Na przykład przekazać część lokali do zasobu mieszkań komunalnych lub wynajmować je taniej - mówi w wywiadzie dla DGP Agata Twardoch architektka i urbanistka, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

15 sierpnia 2019 r.

budowa drogi

Wycena nieruchomości pod budowę drogi: Od czego zależy ostateczna wartość działki?15 sierpnia 2019 r.

Tylko w tym roku w Polsce ma zostać oddane prawie 490 km tras – podaje GDDKiA. Przebieg nowych dróg planowany jest zarówno przez tereny należące do gmin, jak i nieruchomości prywatne. W tym drugim przypadku o cenie gruntów, a w konsekwencji o tym, czy dotychczasowy właściciel otrzyma odszkodowanie lub będzie musiał wnieść opłatę z tytułu wzrostu wartości nieruchomości, decyduje wycena. Może się ona diametralnie różnić w zależności od tego kto, z czyjej inicjatywy i przy jakich założeniach ją wykona.

Galerie