Rankingi i raporty

17 sierpnia 2014 r.

Podwyżce hipotecznych marż nie towarzyszyła zmiana innych warunków kredytowania (np. kryteriów oceny klienta).

Nowe kredyty hipoteczne będą „droższe”?17 sierpnia 2014 r.

Narodowy Bank Polski niedawno opublikował wyniki badania ankietowego, w którym uczestniczyli najwięksi kredytodawcy. Ankieta NBP dotyczyła między innymi polityki w zakresie kredytów mieszkaniowych. Odpowiedzi, których udzieliło 26 największych banków nie są szczególnie pomyślne dla osób planujących zakup nowego lokum.

26 lipca 2014 r.

Polak musiałby nieprzerwanie przez siedem lat odkładać w całości średnią pensję krajową brutto, by móc na rynku deweloperskim kupić 70-metrowe lokum.

Po siedmiu latach pracy Polak zarobi na mieszkanie26 lipca 2014 r.

Polak musiałby nieprzerwanie przez siedem lat odkładać w całości średnią pensję krajową brutto, by móc na rynku deweloperskim kupić 70-metrowe lokum. Duńczyk kupiłby takie samo mieszkanie już po dwóch latach odkładania średniej pensji krajowej, z kolei mieszkaniec Izraela musiałby na nie pracować aż 12 lat – to najciekawsze wnioski płynące z raportu Deloitte „Property Index. Overview of European Residential Markets – European Housing 2013”.

23 lipca 2014 r.

Kawalerka, niewielkie – najczęściej jednopokojowe – mieszkanie to dobra alternatywa dla wynajmowanego lokum.

Szukasz kredytu hipotecznego? Zobacz, w którym banku będzie najtańszy23 lipca 2014 r.

Niskie stopy procentowe i rosnące koszty wynajmu coraz częściej prowadzą do jednego wniosku: coraz częściej bardziej opłaca się kupić mieszkanie niż je wynajmować. W najnowszym zestawieniu kredytów hipotecznych takim miejscem jest Szczecin, w którym miesięczna rata kredytu za 36-metrowe mieszkanie jest niższa od czynszu za wynajem podobnej nieruchomości

28 marca 2014 r.

Czołówkę marcowego rankingu tworzą: BNP Paribas Bank Polska, PKO Bank Polski i eurobank.

Ranking kredytów hipotecznych: Sprawdź, gdzie najtaniej pożyczysz pieniądze na mieszkanie28 marca 2014 r.

Przysłowie mówi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli stać nas na mieszkanie, to dlaczego kupić zamiast niego domu i mieszkać w 100% u siebie? Zamiast np. 70-cio metrowego mieszkania położonego w mieście można mieć przecież większy dom położony pod miastem. Z takiego założenia wyszli „bohaterowie” marcowego rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl

Galerie