« Powrót do artykułu

Mieszkania komunalne „podrożały” o 75 proc.

Właściciele lokali mieszkalnych często narzekają na rosnące koszty utrzymania swojego „M”. Takie skargi można usłyszeć również od osób, które wynajmują gminne lokum. W przypadku mieszkań komunalnych, narzekania na wysoki czynsz są najbardziej uzasadnione. Średni czynsz za 1 mkw. gminnego lokalu jest znacznie wyższy, niż analogiczna stawka w mieszkaniu spółdzielczym i własnościowym. Co gorsza, komunalne czynsze przez osiem lat wzrosły o 75 proc. Podwyżki dla rzetelnych najemców, to efekt kłopotów w egzekwowaniu czynszu od zadłużonych sąsiadów. Rząd chce poprawić zasady gospodarowania mieszkaniami komunalnymi. Niestety wiele wskazuje, że zapowiadane zmiany prawne doprowadzą do kolejnych podwyżek czynszu.

Czynsze komunalne 1

żródło: Materiały Prasowe

Szybkie podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych, można stosunkowo łatwo wytłumaczyć

statystyki

Komentarze (6)

 • Qszm(2016-11-04 18:57) Zgłoś naruszenie 71

  Prawo do mieszkania spółdzielczego trzeba najpierw nabyć, wiec porównanie zdaje mi się nie być uprawnione. Może doliczmy ratę kredytu hipotecznego?

  Odpowiedz
 • kaja(2016-11-05 07:44) Zgłoś naruszenie 70

  Jaki sens ma porównanie czynszu wynajmu mieszkań a mieszkania własnościowego czyli prywatnego?

  Odpowiedz
 • BBB(2016-11-04 17:57) Zgłoś naruszenie 70

  4,25 za m/2 ??? To chyba socjalne! W Gdansku 10.20/m2 lub 9.60 jesli mieszka sie np.na parterze lub kilka innych ulg. Ale na pewno nie 4 czy 5zl za m/2?

  Odpowiedz
 • olo(2016-11-04 20:12) Zgłoś naruszenie 62

  ...państwowe od zawsze było droższe niż własnościowe...

  Odpowiedz
 • Rychu(2016-11-06 18:32) Zgłoś naruszenie 50

  Właściciele lokali mieszkalnych we wspólnotach mieszkaniowych oraz posiadacze spółdzielczych praw do lokali mieszkalnych ponoszą pełne koszty eksploatacji i utrzymania swoich lokali oraz nieruchomości wspólnej. Każdy budynek wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej musi być odrębnie rozliczany. Identycznie powinno być w budynkach gminnych (komunalnych)

  Odpowiedz
 • I(2016-11-05 08:16) Zgłoś naruszenie 16

  Bo zamiast urzędnikow i admnistracij ,tak ,jak i SPM ,ZNK ,POWINIEN ,BYC UPRAWNIONY ,DO TEGO pREZYDENT MIASTA I RAZ ,W ROKU ,POBIERAC ,PODATKI ,OD MIESZKANCOW GMIN ,W KTORYCH MIESZKAJĄ ,A NIE JAK DO TEJ PORY ,PODATKI SOLIDARNE I DO TEGO CO MIESIĄC CZYNSZE ,PRZECIEZ KOMUNALNE MIESZKANIA ,DOSTAJĄ OD GMINY ,NAJBIEDNIEJSI ,A W SPM MIESZKANCY ,MAJĄ KSIĘGĘ WIECZYSTĄ ,,TO DLACZEGO ,JESZCZE DO TEJ PORY TRWA ,TAKI BALAAGAN ,NIEMA ZAKAZU ,DLA SPM I ZNK ,,ABY NIE SCIĄGALI NA WLASNY BYT ,,TAKICH POWINIEN RZĄD SKASOWAC ,,Z ICH PAZERNOSCI ,NA NIEKORZYSC OBYWATELI RP ,NIGDZIE ZA GRANICĄ TAKIEGO BEZPRAWIA NIEMA

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!