« Powrót do artykułu

Społeczne Agencje Najmu: Rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków?

5,5 mln osób w Polsce deklaruje, że ma problem ze znalezieniem mieszkania, które odpowiadałoby ich potrzebom i możliwościom finansowym. W praktyce oznacza to, że na rynku mieszkaniowym brakuje odpowiedniej oferty dla co siódmego Polaka i Polki. Gdzie zatem mieszkają? Z rodzicami albo w mieszkaniach, które wynajmują na rynku komercyjnym, a które są tak drogie, że często muszą dzielić je ze współlokatorami. Czy rozwiązaniem ich problemów mieszkaniowych może być wprowadzenie w Polsce Społecznych Agencji Najmu?

nieruchomości, kredyt hipoteczny, mieszkanie

żródło: ShutterStock

5,5 mln osób w Polsce deklaruje, że ma problem ze znalezieniem mieszkania, które odpowiadałoby ich potrzebom i możliwościom finansowym.

statystyki

Komentarze (4)

  • z(2016-10-30 08:57) Zgłoś naruszenie 41

    A ustawa o ochronie praw lokatorów zrobi swoje - delikwent nie będzie płacił , a właściciel nic nie poradzi - co najwyżej musi jaśnie pana utrzymywać, płacąc czynsz za dewastanta mieszkania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jarek(2016-10-29 15:30) Zgłoś naruszenie 23

    Niemożliwe w Polsce, gdzie większość nowych i w normalnym standardzie mieszkań należy do januszów biznesu, którzy ponakupywali mieszkań na wynajem i w celach spekulacyjnych i za żadne skarby nie zgodzą się nawet na kilku procentową obniżkę czynszu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!