« Powrót do artykułu

Gant Development: Jak Amber Gold, tylko bardziej wyrafinowany

Suchej nitki na zarządzających Gantem nie zostawia przewodniczący wydziału ds. upadłościowych i naprawczych wrocławskiego sądu – który od kilku miesięcy zajmuje się upadłością jednego z największych do niedawna deweloperów mieszkaniowych. Postępowanie układowe spółki zostało przekwalifikowane na likwidacyjne i równocześnie umorzone, bo firma nie ma nawet z czego pokryć jego kosztów. Długi są ogromne. Wierzytelności Ganta wynoszą 330 mln zł, z czego 250 mln zł za obligacje

nieruchomości, deweloper, budowa

żródło: ShutterStock

Firma miała bardzo skomplikowaną strukturę, nad 60 spółkami nie było realnej kontroli

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • qaduq(2014-07-11 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  To kolejny pokaz na przyzwolenie państwo na bogacenie się oszustów , chronionych przez prawo . Walcząc ze spółdzielniami mieszkaniowymi , ustawodawca , czyli Sejm i Senat przyjął , a prezydent podpisał zapis o odpowiedzialności członka rady nadzorczej za straty , ale już nie nałożył tego na zarząd , który faktycznie zarządza i kontroluje majątek . Z deweloperami nawet nie ma takiego zamysłu , choć od 20 lat wstrząsają Polską kolejne afery . Ciekawe , że nikt z kontrolujących finanse , a przecież audyt powinien być prowadzony , nie wykazał dysproporcji między aktywami faktycznymi a wysokością bezwartościowych akcji . Jak to jest z naszymi służbami , które nie są w stanie zauważyć cwaniaków , rejestrujących 1000 /tysiąc/ spółek ? Fachowcy , czy wtyczki królika ? I co mają za ślepotę ? I ten biedaczysko , bohater , który od pól roku nie mógł się doprosić . A areszt wydobywczy zna? No nie , to jest państwo prawa , a faceci rządzący milionami to dobroczyńcy narodu . I o to chodzi . Podobnie , jak Amber , gdzie kolejne sądy orzucają kolejne pozwy poszkodowanych . Wydzierżawić od Putina kawał tundry nad Kołymą i zapewnić im 10 lat wolności na świeżym powietrzu . Zdolni , to sami sobie zbudują domy , załóża firmę i zaczną się dorabiać . dać im szansę !

  Odpowiedz
 • wjw(2014-07-09 11:12) Zgłoś naruszenie 00

  A wystarczyłoby zobowiązać ustawowo developerów do finansowania budów tylko z własnych środków a zakazać pobierania wpłat od klientów przed oddaniem inwestycji a po uzyskaniu wszelkich zgód itp, itd..
  Byłoby może mniej developerów ale też mniej albo wcale przekrętów. Ale państwo nie jest tym zainteresowane i wykonuje tylko jakieś pozorne ruchy mające na celu poprawę sytuacji nabywców mieszkań takich mieszkań.

  Odpowiedz
 • cat(2014-07-09 11:34) Zgłoś naruszenie 00

  Te pieniążki są. Pytanie tylko w czyjej kieszeni???

  Odpowiedz
 • hiena(2014-07-09 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  Sad nie widzi, ze to byl skok na kase. Zlodziejstwo w majestacie bezprawia

  Odpowiedz
 • Zygmunt(2014-07-10 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  Dopóki zarządy i rady nadzorcze nie będą z własnego majątku pokrywały strat tak zarządzanych spółek to przekręty będą zawsze . Ale kto ma zmienić prawo -przecież nie politycy , zauważcie ilu z nich po wypadnięciu z polityki zasiada w zarządach lub radach nadzorczych i to niejednokrotnie kilku spółek jednocześnie .

  Odpowiedz
 • par(2014-07-19 13:05) Zgłoś naruszenie 00

  Czy dyrektorzy Izb Skarbowych zawiadamiali o przestępstwach z ustawy o rachunkowości Prokuraturę?

  Odpowiedz
 • ...??(2014-07-10 18:34) Zgłoś naruszenie 00

  Niebawem ludzie otworzą oczy i zobaczą co zostało po OFE których działalność również jest bardzo deficytowa;
  - składek nie ma, te zapiski przesyłane to fikcja - OFE są na KILKUDZIESIĘCIU MILIARDACH STRAT NETTO,
  - cały kraj będzie spłacał zobowiązania po OFE przez kilkadziesiąt lat,
  - OFE, to Amber Gold x ok. 65 - wszyscy na OFE stracą w postaci wyższych podatków i niższych emerytur.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!