« Powrót do artykułu

Kto może liczyć na mieszkanie od TBS?

Towarzystwa Budownictwa Społecznego, co do zasady, miały być odpowiedzią na brak możliwości zakupu własnego mieszkania przez osoby niezamożne lub pozbawione szansy na uzyskanie kredytu. Czy łatwo otrzymać mieszkanie w taki sposób i jakie są koszty związane z wykupem takiej nieruchomości?

Mieszkanie

żródło: ShutterStock

Przedmiotem działania Towarzystw jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Marcin(2014-04-23 19:23) Zgłoś naruszenie 121

  Dość spory wkład własny wymagany a i czynsz potrafi być wysoki. Raczej nie moje klimaty już wolałbym kupić używane do remontu. TBS na pewno nie jest dla osób ubogich.

  Odpowiedz
 • c(2014-04-24 07:11) Zgłoś naruszenie 31

  Zupełnie niezrozumiałe i nieuzasadnione są ceny nieruchomości w odniesieniu do zarobków ok. 99% społeczeństwa, niczego się w zasadzie nie buduje, a oferty tego co jest są oderwane od rzeczywistości, ceny „z kosmosu” chyba, skoro gdzie indziej dochody żałosne, to dlaczego tu takie ceny, podobnie nadal samochody !

  Odpowiedz
 • inka(2014-04-23 09:57) Zgłoś naruszenie 20

  to sa mieszkania na wynajem i tak powinno zostać

  Odpowiedz
 • Obkuty(2014-04-23 15:53) Zgłoś naruszenie 21

  Inka masz rację, ale płacąc opłaty mieszkaniowe, wraz z kredytem, zaciągnietym na budowę Twojego TBS-u, po kilkunastu latach powinnaś mieć prawo automatycznego uwlaszczenia się ( oczywiście po spłacie Twojej części kredytu w całości) Nic takiego nie ma w regulaminie TBS-ów. Pomimo spłaty, przez Ciebie kredytu ( część opłat mieszkaniowych) nigdy nie będziesz miała takiego prawa.Możesz co najwyżej DRUGI RAZ kupić swoje mieszkanie,( w.g. obecnych przepisów) za które już raz zapłaciłaś w ratach, przez kilkanaście lat swojego wynajmu.To jest w porządku ? A załóżmy, ża w międzyczasie zmieniłaś lokal w jednym TBS-ie, na inny TBS ?
  W chwili zmiany lokalu, na pewno Twoja ciągłośc spłaty kredytu wygasa i nie ma już o niczym mowy. To też jest w porządku ???

  Odpowiedz
 • M.(2016-06-23 08:49) Zgłoś naruszenie 11

  TBS to była i jest jedna z najlepszych ofert mieszkaniowych. Za 1200zł (czynsz 780) ze wszystkimi opłatami można mieć praktycznie własne dwupoziomowe 60m.

  Odpowiedz
 • Naiwny(2018-05-29 15:11) Zgłoś naruszenie 01

  cytat " Rezygnując z mieszkania w TBS najemca może liczyć na zwrot poniesionych kosztów w tym opłatę partycypacyjną i kaucję. A potem wystarczy znaleźć kolejny TBS w lepszym otoczeniu lub w innym mieście. I tę wolność TBS-owcy cenią sobie bardzo wysoko." A co jeżeli współmałżonek nie będący najemcą zostanie porzucony przez pana (panią) i władcę, czy musi szukać lepszego otoczenia pod mostem?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!