« Powrót do artykułu

Więcej czasu na zalezienie nabywcy i rekordowe obniżki cen mieszkań

O ponad dwa tygodnie wydłużył się czas potrzebny do sprzedania mieszkania na rynku wtórnym – wskazują dane Home Broker i Lion’s House za październik. To m.in. efekt wakacji, kiedy podpisywano umowy przedwstępne do sfinalizowanych w październiku transakcji.

nieruchomości, mieszkania

żródło: ShutterStock

Sprzedawcy musieli zaakceptować rekordowe obniżki cen. Przy negocjacyjnym stole nabywcom udało się wytargować średnio prawie 19 tys. zł.

statystyki

Komentarze (6)

 • mieszkoV(2012-11-13 16:50) Zgłoś naruszenie 00

  czyżby Hiszpania?

  Odpowiedz
 • GAS(2012-11-13 18:29) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko, że analizie podlegały mieszkania, które udało się sprzedać, a co z tymi, które czekają całymi latami bez skutku. Takie badanie nie jest miarodajne.

  Odpowiedz
 • Kermit(2012-11-13 16:54) Zgłoś naruszenie 00

  Ceny mieszkan na rynku pierwotnym (patrzac na barometr cen an RynekPierwotny.com) wciąż maleją.

  Odpowiedz
 • Michał(2012-11-14 08:30) Zgłoś naruszenie 00

  Statystyka to tylko forma kłamstwa, więc nie przejmowałbym się wykresami. Prawda jest taka, że ceny mieszkań, zarówno tych na rynku wtórnym jak i pierwotnym, są oderwane od rzeczywistości i nie odzwierciedlają ich prawdziwej wartości ani możliwości nabywczych potencjalnych klientów.

  Odpowiedz
 • Przemek(2012-11-14 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  tak jest młodzi Polacy wychowani na reklamach i tv bierzcie kredyty, to przecież taaaaka OKAZJA :-) nie myślcie o inflacji nadchodzącym kryzysie itp itd. bądźmy optymistami ... tak jak serialowi bohaterowie z tv ... jakoś to będzie i uśmiech na buzi od ucha do ucha :-)

  Odpowiedz
 • Grey do Michał(2012-11-14 12:03) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się, co do tego że statystyka ukrywa to co najważniejsze, ale z cenami mieszkań, w porównaniu do reszty krajów UE, jest wszystko w porządku, tak jak z cenami w żywności i paliwa. Problem w tym, że nasze zarobki są wschodnie i na nic nie będzie nas stać za niedługo, nawet na chleb o mieszkaniu czy domu nawet nie wspominając.
  Ps. Ciekawe jest w tym wszystkim to, że polityczne uposażenia niewiele się różnią od uposażeń innych urzędników UE.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!