« Powrót do artykułu

Energooszczędne domy: Możemy zaoszczędzić nawet 3 tys. zł rocznie na ogrzewaniu

Ekologiczne technologie budowlane dopiero zadomawiają się na krajowym rynku. Mimo tego można oczekiwać, że w ciągu następnych dziesięciu lat budynki o niskim stopniu energochłonności staną się znacznie bardziej popularne. Taka zmiana zostanie wymuszona przez wspólnotowe ustawodawstwo – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Kwota przysługującej dotacji w ujęciu brutto

żródło: Materiały Prasowe

Kwota przysługującej dotacji w ujęciu brutto

statystyki

Komentarze (8)

 • kontra(2012-11-03 06:02) Zgłoś naruszenie 00

  Co za bzdury to jest podobnie jak z ekologicznymi świetlówkami choć one wcale nie są ekologiczne i zatruwają środowisko może nawet w wiekszym stopniu niż dodatkowe CO2. Chodzi tylko o to że jest lobby ktore coś promuje a ponieważ wychodzi z założenia że ludzie mają to gdzieś więc robi się to w drodze dyrektyw czy ustaw. Jest to nic innego jak totalitaryzm i naruszanie wolności obywateli.

  Odpowiedz
 • architekt(2012-11-03 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  To nie jest lobbing czy propaganda tylko wymierna korzyść ekologiczna i ekonomiczna. Dom energooszczędny wcale nie musi być wyposażony w drogie instalacje. Wystarcza kilka prostych rozwiązań projektowych takich jak ilość przeszkleń, kształt bryły, usytuowanie, grubość izolacji termicznej. Proszę więc komentujących o nie wypowiadanie się tak autorytarnie na tematy, na których najwidoczniej się nie znają.
  ps. Szwajcarzy nie są w UE a od lat dążą do energooszczędności swojego budownictwa.

  Odpowiedz
 • parobek(2012-11-03 10:04) Zgłoś naruszenie 00

  lLOBBING & PROPAGANDA & MAFIA URZEDNIKÓW UNIJNYCH

  Odpowiedz
 • buduje dom nie enegooszczedny ale za to wygodny(2012-11-02 21:32) Zgłoś naruszenie 00

  co za problem. wystarczy wybudować kwadratowy klocek bez okien z płaskim dachem

  Odpowiedz
 • Cogito(2012-11-04 14:57) Zgłoś naruszenie 00

  Za to dofinansowanie jedynie energooszczędnych kredytobiorców zamiast wszystkich to ewidentny wpływ lobby bankowego, dyskryminacja nie biorących złodziejskich kredytów i rozwiązanie sprzeczne z Konstytucją.

  Odpowiedz
 • w(2012-11-05 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  logika ? "oszczędzisz nawet 3 tys rocznie na ogrzewaniu"??? dziś rocznie wydaję 2400 zł na ogrzewanie domu 100m kw. a dom wcale nie jest energooszczędny < wg świadectwa> a ja jestem ciepłolubem < 24 stopnie C>...

  Odpowiedz
 • mim(2012-11-05 09:34) Zgłoś naruszenie 00

  DO architekt. Masz trochę racji- w części na której się znasz, ale ten artykuł to demagogia. Jest to lobbing bo każde prawo to ograniczenie czegoś kosztem innego cvzegoś :) . Jeśli olej opałowy kosztowałby 10 zł/dm3 to dopiero byłaby oszczędność na termo-modernizacji/renowacji/ekobudownictwie czy jak to zwał. Na szczęście ceny gaz/olej/węgiel/drewno podlegają regulacjom rynkowym i jeśli RP będzie doić olej akcyzą to będziem palić drewnem i wszystkie wyliczenia efektywności i energooszczędności pójda w kosmos.

  Odpowiedz
 • Moj problem,a nie unijnych EURO-BANDYTOW !(2012-11-05 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Jaki mam wlasny dom to moja sprawa,a nie POsranych unijnych Euro-Bandytow !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!