« Powrót do artykułu

Jakich formalności należy dopełnić, aby legalnie przeprowadzić remont domu lub mieszkania?

To co w języku potocznym rozumiemy przez słowo „remont” w prawie budowlanym dzieli się na 3 oddzielne kategorie: bieżącą konserwację, remont oraz przebudowę.

remont

żródło: ShutterStock

W przypadku stwierdzenia samowoli budowlanej inspektor nadzoru budowlanego może nakazać np. rozbiórkę danej części obiektu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • j.(2019-08-10 13:11) Zgłoś naruszenie 73

  Ciekawe, czy wolno bez formalności np. wbić gwoździa w ścianę.... Być może, ale obawiam się, że w takim razie już niebawem nie będzie to możliwe bez zezwolenia, albo zgłoszenia, z załączeniem projektu, szeregu dokumentów np. certyfikatów jakościowych wbijanego gwoździa im używanego młotka, papierów na temat nieruchomości i formy władania tą nieruchomością, wniesienia opłat, dotrzymania terminów itd. itp. Oczywiście wszystko to będzie trzeba zrobić.... elektronicznie, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, ściągnięciu wtyczek i aktualizacji, pobraniu kodów jednorazowych i przetestowaniu algorytmów, podpisaniu podpisem elektronicznym ewentualnie profilem zaufanym, jeśli akurat system się nie zawiesi, nie wystąpi "błąd krytyczny" albo brak aktualnych certyfikatów. A więc legalne wbicie gwoździa trzeba będzie zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, zgromadzić odpowiednie zasoby i... jeśli nie jesteśmy dostatecznie "IT friendly" zatrudnić informatyka!

  Odpowiedz
 • Cent(2019-08-10 18:30) Zgłoś naruszenie 60

  Treść ***** warta

  Odpowiedz
 • Polak(2019-08-11 01:38) Zgłoś naruszenie 40

  "i wacha się od 25 tys. do nawet 900 tys. złotych". I ręce opadają, że artykuły z takimi błędami ortograficznymi są dzisiaj publikowane.

  Odpowiedz
 • ciekawe(2019-08-11 12:53) Zgłoś naruszenie 10

  Podobno żyjemy w wolnym kraju !?

  Odpowiedz
 • polonista(2019-08-11 19:58) Zgłoś naruszenie 10

  Durny, paździerzowy kraj nie zasługujący na istnienie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!