« Powrót do artykułu

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność: Spóźnione zaświadczenie nie zmniejszy bonifikaty

Dwa miesiące na dopełnienie formalności od chwili otrzymania dokumentu będą mieć osoby, które chcą jednorazowo wnieść opłatę przekształceniową i uwłaszczyć się na najkorzystniejszych warunkach – przewiduje jedna z senackich poprawek. Sejm rozpatrzy ją w przyszłym tygodniu.

Warszawa blok na Bródnie

żródło: ShutterStock

Dwa miesiące na dopełnienie formalności od chwili otrzymania dokumentu będą mieć osoby, które chcą jednorazowo wnieść opłatę przekształceniową i uwłaszczyć się na najkorzystniejszych warunkach – przewiduje jedna z senackich poprawek. Sejm rozpatrzy ją w przyszłym tygodniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • MrKuba65(2019-06-06 08:44) Zgłoś naruszenie 174

  Podatek katastralny coraz bliżej. Saevum pecus nie rozumie że to podatek od WŁASNOŚCI !! Po to te przekształcenia " wieczystego . Ciemne masy nie rozumieją że za wszystkie " zdobycze dobrej zmiany " przyjdzie zapłacić WSZYSTKIM z nawiązką ! Zapłacisz 1% wartości nieruchomości rocznie ? Zapłacisz ! Dlatego tyle gospodarstw rolnych opuszczonych - porzuconych we Fracji , Portugali do wzięcia za "jedno ojro". Wytlumaczą że " UNIA KAZAŁA " i to ujednolicenie systemow podatkowych i takie tam ściemki dla gawiedzi .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • członek wspólnoty mieszkaniowej(2019-06-06 08:39) Zgłoś naruszenie 135

  CYT" Na jej mocy na początku stycznia 2019 r. ok. 2,5 mln użytkowników wieczystych stało się właścicielami gruntów pod swoimi mieszkaniami". Bzdura ja nie widzę żadnych zmian.Tak jak było tak jest.Na grunt ten nie mam żadnego wpływu.

  Odpowiedz
 • zainteresowany(2019-06-07 07:56) Zgłoś naruszenie 20

  po nowelizacji, gminy będą wydawać zaświadczenia przez kilkanaście lat skoro nie będą musiały jakiegoś terminu dotrzymać. pracownicy będą zadowoleni bo za te śmieszne pensje, które otrzymują nie będą musieli w ciągu roku wydać kosmicznych 2,5 mln zaświadczeń. a swoją drogą 3 nowelizacje w ciągu 8 m-cy... mają fantazję...

  Odpowiedz
 • Ja.(2019-06-07 13:08) Zgłoś naruszenie 20

  Podatek katastralny to 1 do 1 dla społeczeństwa polskiego ,to będzie tragedia .z tymi niskimi placami lub emerytami.

  Odpowiedz
 • Matkapolka(2019-06-09 19:19) Zgłoś naruszenie 20

  KOLEJNY BUBEL PISANY NA KOLANIE PO TO ABY JAK NAJSZYBCIEJ POLITYCY I BIUROKRACJA URZEDNICZA DORWALA SIĘ DO DUŻEJ KASY Z PODATKU KATASTRALNEGO .ALE 60 %LUDZI PRACY I WLASCICIELI NIERUCHONOSCI ZARABIA W POLSCE "B"NAJNIZSZE STAWKI KRAJOWE CZY EMERYTURY MA NA GRANICY UBUSTWA SOCJALNEGO JAK EMERYCI NA WSI A TO DLA NICH POLITYCY SZYKUJĄ PO STRONEK NA SZYJE.A NA MŁODYCH LUDZI Z KREDYTAMI HIPOTECZNYMI BANKI NA LATA TRZYMAJĄ PETLE U SZYI. TO JAKA TO JEST DZIS WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA? ??RACZEJ NIEWOLNICTWO EKONOMICZNE I BYTOWE.

  Odpowiedz
 • Ja(2019-06-07 13:21) Zgłoś naruszenie 11

  Nieruchomość to ziemia Matka Polka, Państwo polskie nie moze zarabiać na narodzie polskim, jeśli ktoś z Polaków sprzedał polską ziemię to niech Rząd polski zarabia na podatku katastralny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!