« Powrót do artykułu

Umowy dzierżawy nie da się wypowiedzieć wstecz

Wydzierżawiłem od spółki teren. Na nim miałem zrealizować inwestycję, tj. budowę obiektów budowlanych przeznaczonych na działalność usługową, logistyczną etc. Negocjacje trwały prawie dwa lata. W trakcie umowy okazało się, że z obszaru sąsiedniej nieruchomości następowały wycieki szkodliwych substancji. Ponadto część terenu znajdowała się na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią. Te okoliczności uniemożliwiły mi prowadzenie inwestycji. Popadłem w kłopoty finansowe i nie płaciłem czynszu. Wypowiedziałem umowę. Wydzierżawiająca uważa, że nie mogę tego zrobić z dnia na dzień. Czy muszę płacić zaległy czynsz?

Nieruchomości, budowa, działka

żródło: ShutterStock

Uprawnienie do niezwłocznego wypowiedzenia nie przysługuje, jeżeli w chwili zawarcia umowy dzierżawca wiedział o wadach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • wydzierżawiający(2019-03-17 10:31) Zgłoś naruszenie 60

    Wydzierżawiłem ustnie grunt pod pasiekę pszczół,pszczelarzowi-jego danych osobowych nie znam .Dwa razy wypowiadałem ustnie pszczelarzowi jak był przy pasiece- opuszczenie terenu,ponieważ pszczoły atakują mi dzieci.Ten nie chce opuścić gruntu.A umowy pisanej nie mam.Co robić?

    Odpowiedz
  • Gmr(2019-03-18 14:07) Zgłoś naruszenie 10

    Sposób jest prosty tylko pszczół szkoda ;)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!