« Powrót do artykułu

Soboń: W grudniu zaprezentujemy kodeks budowlany [WYWIAD]

- Żadne osiedle nie powstanie w szczerym polu. A gdyby tak się stało, inwestor będzie musiał zapewnić mieszkańcom dostęp do szkoły czy przedszkola. To i tak postęp w stosunku do tego, co mamy dzisiaj - mówi Artur Soboń w rozmowie z DGP.

 • "Kluczowym warunkiem przekształcenia będzie to, czy dominującą funkcją budynku jest mieszkaniówka. Jest wiele nieruchomości, w których obok mieszkań znajdują się lokale usługowe i handlowe. "
statystyki

Komentarze (3)

 • Ardaszir(2018-07-10 18:27) Zgłoś naruszenie 10

  To niech jeszcze odpowie jak sprawić, żeby przedszkole, przystanek czy inna tego typu infrastruktura istniejąca w dacie wydawania pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie funkcjonowała także później.

  Odpowiedz
 • stan(2018-07-10 18:28) Zgłoś naruszenie 10

  To w końcu z jaką datą będzie wyliczana opłata ?? ,, podstawą wyliczenia jej wysokości będzie opłata za użytkowanie wieczyste obowiązująca 1 stycznia 2018 r.""

  Odpowiedz
 • ekspert(2018-11-30 20:13) Zgłoś naruszenie 00

  Kodeks budowlany to wykątkowej urody bubel sporządcony przez amatorów i dyletantów , Branża budowlana jest. w głębokiej zapaści - vide pola do korupcji , brak chętnych w przetargach na budowy , odstępowanie firm od kontraktów , upadłości firm , fatalne wykorzystyeanie środków UE . Wskaźniki przyrostu dochodu ludności na głowę w Polsce - wobec zapaści branży budowlanej - conajmniej o połowę niższe niż mogły by być . Kodeks nie przewiduje zmian dotyczących procesu budowy . Do kosza z nim. ! Minister wraz z swoją ekipą - won !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!