« Powrót do artykułu

Wycena nieruchomości to niezły biznes. Rzeczoznawcy zarabiają na podwyższaniu stawek

Organizacje branżowe rzeczoznawców majątkowych dzięki jednemu przepisowi zdobyły ogromną władzę, pozwalającą zarabiać na podważaniu wycen nieruchomości.

Wielu chętnych do zarobienia

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wielu chętnych do zarobienia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Robert Zygmunt(2017-07-13 16:00) Zgłoś naruszenie 33

  To chyba artykuł zamawiany, bo przedstawia tylko jedną stronę medalu i jeden punkt widzenia oparty na skrajnych lub wirtualnych sytuacjach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kamil(2018-05-07 00:02) Zgłoś naruszenie 21

  zawód rzeczoznawcy majątkowego, jego konstrukcja prawna to pic na wodę fotomontaż. eksperci w tej dziedzinie są tacy, że biorą kase za szkolenia powiekszają ilosc nowych rzeczoznawcow a sami nie robia wycen i praktyki nie znaja od lat. zalosny zawod.

  Odpowiedz
 • Katarzyna (2017-12-21 11:39) Zgłoś naruszenie 10

  Własnie a propos profesjonalizmu, biegła mgr inż. bardzo stanowczo stwierdziła, " że nie prawdą jest - że jej opinia, zlecona prywatnie przez stronę, nie jest dowodem w sądzie cywilnym" Biegła przekonywała mnie, że dowodem jest.A to absolutnie nie jest prawdą. Dowodem jest opinia wydana przez biegłego dopuszczonego postanowieniemSądu, a nie opinia - operat,wycena przedstawiona przez stronę. SN sygnatura akt I CKN 92/2000) " prywatna opinia jest jedynie elementem stanowiska strony w procesie a nie opinią biegłego będącą dowodem w sprawie, ale stanowisko to może przekonać sąd do przeprowadzenia opinii przez biegłego sądowego" i " Nie może być traktowana jako dowód w procesie opinia biegłego, choćby był nim stały biegły sądowy, sporządzona na piśmie na polecenie strony i złożona do akt sądowych. Prywatne ekspertyzy opracowane na zlecenie stron, czy to w toku procesu, czy jeszcze przed jego wszczęciem należy traktować, w razie przyjęcia ich przez sąd orzekający, jako wyjaśnienie stanowiące poparcie, z uwzględnieniem wiadomości specjalnych, stanowiska stron."

  Odpowiedz
 • kardon(2017-07-31 10:52) Zgłoś naruszenie 01

  Jeśli chodzi o nieruchomości to bardzo ciekawi mnie ten temat - big.biz.pl/poradnik-inwestora/transakcje-na-nieruchomosciach/ Widzicie tutaj potencjał? Czego można realnie oczekiwać po takich inwestycjach? Bo czytałem to wiele razy... model wymyślony ciekawie - nie widzę tutaj ryzyka, ale może czegoś nie rozumiem? I czemu dawane jest aż tak wartościowe zabezpieczenie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!