Zobacz, jakich błędów należy unikać przy zakupie mieszkania

Decydując się na własne M, warto dobrze przygotować się do tego zadania, ponieważ to jedna z najważniejszych decyzji, jakie przyjdzie nam podjąć w życiu. Niech ten wybór będzie przemyślany pod wieloma kątami, unikniemy wówczas niepotrzebnych stresów. W artykule przeczytacie o pięciu najczęstszych błędach, jakie popełniamy, kupując lokal na własność.

mieszkanie, przeprowadzka

żródło: ShutterStock

1. Szukanie najtańszych ofert

Dużym przeoczeniem jest brak rozeznania rynku. Kierujemy się niską ceną i nie bierzemy pod uwagę takich czynników jak lokalizacja czy układ pokoi. Później może się okazać, że trudno będzie je nam urządzić lub będzie niewystarczające dla naszych potrzeb.

- Na cenę końcową mieszkania składa się wiele czynników - komentuje Agnieszka Więckowska z portalu rynek-deweloperski.pl. - To nie tylko koszt materiałów, które zostały wykorzystane podczas budowy, ale także wartość gruntu, w tym jego lokalizacja. Wiadomo, że inwestycje bliższe centrum będą droższe, ale wybierając lokum w takim miejscu, zaoszczędzimy np. na dojazdach do pracy czy odwożeniu dzieci do szkół - dodaje.

Często zapominamy o kosztach utrzymania naszego wymarzonego M. Należy wziąć pod uwagę takie rzeczy jak czynsz, fundusz remontowy/termomodernizacyjny czy opłaty za użytkowanie wieczyste i wywóz śmieci. To wszystko będzie stanowić stałą kwotę, jaką miesięcznie będziemy przeznaczać na utrzymanie lokalu, musi więc być adekwatne do naszych zarobków.

statystyki

Komentarze (3)

 • Pytanie(2017-03-13 09:53) Zgłoś naruszenie 81

  "Wszelkie niezbędne informacje znajdziemy w księdze wieczystej, która jest ogólnodostępna. Przeczytamy tam nie tylko na temat planowanego terminu zakończenia budowy i przeniesienia praw własności..." Kto pisze te bzdury w gazecie, która podobno jest PRAWNA?

  Odpowiedz
 • Jan(2017-03-15 12:55) Zgłoś naruszenie 16

  Pierwsze co zrobiłem, to popytałem znajomych, wśród których wiele się mówiło o biurze nieruchomości Verso. Finalnie sam skorzystałem - jednak sprawdzone biuro, niezbędna znajomość rynku, jakaś odpowiedzialność, pracownik budzący zaufanie - a później bardzo widocznie zaangażowany w temat. To jest to!

  Odpowiedz
 • Bruno(2017-03-22 15:21) Zgłoś naruszenie 05

  Sprawdzona firma deweloperska to Makbud z Grodziska Mazowieckiego. Deweloper uczciwy i pomocny nawet po zakończeniu transakcji (czyt. wpłacie pieniędzy). Natomiast artykuł w moim odczuciu to takie trochę "masło maślane". A wzmianka o księdze wieczystej doprawdy zacna :D

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!