Architektura i design

7 lutego 2012 r.

Mieszkanie

Remont i wykończenie, a nie kupno mieszkania7 lutego 2012 r.

Spowolnienie w branży budowlanej nie ma przełożenia na rynek remontów i wyposażenia wnętrz. Według przeprowadzanych przez GUS badań budżetów gospodarstw domowych meble oraz artykuły wyposażenia wnętrz stanowią już około 5 proc. wydatków Polaków.

6 stycznia 2012 r.

Kominek

W cieple domowego ogniska, czyli jaki kominek wybrać?6 stycznia 2012 r.

Zimowy wieczór, na zewnątrz mróz i śnieg. W domu zaś przyjemne ciepło i ogień skaczący po suchym drewnie. Kominki cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością od lat, dziś jednak można je znaleźć nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale również w zwykłych mieszkaniach. Mogą mieć funkcję jedynie estetyczną, ale także brać udział w ogrzewaniu całego lokalu.

7 grudnia 2011 r.

Antresola

Antresola – dodatkowa przestrzeń w mieszkaniu7 grudnia 2011 r.

Antresola, inaczej półpiętro, to pomysł obecnie bardzo modny, choć nienowy. Zgodnie z prawem budowlanym, jest to górna część kondygnacji lub pomieszczenia, o powierzchni mniejszej niż pokój, z którego została wydzielona, niezamknięta przegrodami ze strony wnętrza. Skąd bierze się rosnąca popularność antresoli?

17 listopada 2011 r.

Łazienka

Jak urządzić łazienkę w bloku17 listopada 2011 r.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak funkcjonalnie i z pomysłem urządzić łazienkę w bloku? Podpowiada Joanna Talaśka, właścicielka studia Art Machine.Co zrobić, żeby łazienka wyglądała na większą?

13 września 2011 r.

Aranżacja kuchni (Fot.ShutterStock)

Jak urządzić kuchnię13 września 2011 r.

W kuchni nie tylko przygotowujemy posiłki, ale po prostu spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Ważne więc, aby była zaprojektowana w sposób odpowiadający przyzwyczajeniom i trybowi życia domowników.

22 sierpnia 2011 r.

Jak urządzić domową biliotekę22 sierpnia 2011 r.

Po czasach panującego minimalizmu, który wyrzucił z naszej przestrzeni domowej wszystkie „niepotrzebne” sprzęty, książki i meble, powraca moda na funkcjonalne i przyjazne użytkownikowi rozwiązania dotyczące przechowywania i eksponowania swoich zbiorów. Do łask zatem wróciły domowe biblioteki.

19 lipca 2011 r.

Jak urządzić przedpokój19 lipca 2011 r.

Traktowany jest nieco po macoszemu, chociaż można powiedzieć, że stanowi kręgosłup domu. Przedpokój scala mieszkanie, jest też pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście, jest więc odpowiedzialny za pierwsze wrażenie, jakie na nich zrobi nasz dom.

19 lipca 2011 r.

Dom za jedyne 700 dolarów19 lipca 2011 r.

Indyjski konglomerat Tata wyspecjalizował się w produkowaniu najtańszych rzeczy na świecie. Od 2009 r. produkuje Nano – czterodrzwiowe autko, którego cena nie przekracza na lokalnym rynku 2,5 tys. dol. Teraz zamierza zalać Indie domami do samodzielnego składania za jedne 700 dol.

19 lipca 2011 r.

Kolekcja Pook Pook zaprojektowana przez Michała Biernackiego Fot. Materiały prasowe

Meble w pokoju dziecięcym, które rosną19 lipca 2011 r.

Pokój dziecięcy to przestrzeń wymagająca największych inwestycji. Do osiągnięcia wieku nastoletniego nasze pociechy błyskawicznie z niego wyrastają i meble, które rok wcześniej wydawały się idealne, szybko okazują się bezużyteczne. Producenci znaleźli wyjście z tej sytuacji. Wielu z nich w ofercie posiada meble, które rosną razem z dzieckiem. Dzięki temu kolejne meble, jakie kupimy naszym pociechom, będą do ich własnego mieszkania.

Galerie