wzór pit 37

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wzór pit 37. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wzór pit 37.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kiedy należy wymienić dowód osobisty i jak to zrobić

  Kiedy należy wymienić dowód osobisty i jak to zrobić

  Wymiana dowodów osobistych – potwierdzających tożsamość i polskie obywatelstwo, a także uprawniających do przekraczania granic w obrębie Unii Europejskiej – czeka w tym roku m.in. osoby, których dotychczasowe dokumenty zostały wystawione w 2003 r. Dopełnienie formalności jest obowiązkowe, a koniec terminu ważności dowodu to jedna z trzech możliwych przyczyn konieczności wystąpienia o nowy (pozostałymi są: zmiana danych zawartych w dokumencie oraz jego uszkodzenie lub utrata).

  czytaj więcej

 • Rewolucja śmieciowa: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi. Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki

  Rewolucja śmieciowa: 50 najważniejszych pytań i odpowiedzi. Sprawdź, jakie masz prawa i obowiązki

  Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która będzie obowiązywała od 1 lipca, wywraca dzisiejszy system gospodarowania śmieciami. Jak zwykle na początku mamy do czynienia z chaosem. Aby łatwiej było przez tę rewolucję przejść, przygotowaliśmy odpowiedzi na najważniejsze dla mieszkańców pytania.

  czytaj więcej

 • Wyższa pensja minimalna to podwyżka niektórych świadczeń. Zobacz jakich

  Wyższa pensja minimalna to podwyżka niektórych świadczeń. Zobacz jakich

  1750 zł – tyle od 1 stycznia 2015 r. wyniesie płaca minimalna. Oznacza to podwyżkę niektórych świadczeń ze stosunku pracy oraz innych należności, m.in. z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jakich? W przystępnej tabelarycznej formie prezentujemy wszystkie wskaźniki, które zmienią się za trzy miesiące

  czytaj więcej

 • Tylko nauczyciel, górnik, policjant? Wszyscy jesteśmy uprzywilejowani. Kto za to płaci?

  Tylko nauczyciel, górnik, policjant? Wszyscy jesteśmy uprzywilejowani. Kto za to płaci?

  Nie ma dziś w Polsce osoby, której nie przysługuje jakiś przywilej. Politycy je rozdają, a obywatele o nie walczą. Nikt nie zastanawia się, czy są uzasadnione i kto za nie płaci

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jak rozliczyć ulgę dla honorowych krwiodawców

  PIT 2014: Jak rozliczyć ulgę dla honorowych krwiodawców

  Z ulgi na krew mogą korzystać zarówno osoby opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym (którzy muszą złożyć PIT-28 do 2 lutego 2015 r. ), jak i te, które rozliczają się według skali podatkowej (na formularzach PIT-36 albo PIT-37, które muszą zostać przekazane do urzędu skarbowego do 30 kwietnia 2015 r.). Pierwsze dokonują odliczenia od przychodu, drugie od dochodu.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Rozliczenie z małżonkiem: Kiedy można i warto skorzystać z preferencji

  PIT 2014: Rozliczenie z małżonkiem: Kiedy można i warto skorzystać z preferencji

  Mąż i żona mogą złożyć wspólne zeznanie, pod warunkiem, że ich związek trwał przez cały rok podatkowy i przez ten czas mieli wspólność majątkową.

  czytaj więcej

 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Jednolity podatek nie zachęcił do PO. Bo mało kto go rozumie

  Jednolity podatek nie zachęcił do PO. Bo mało kto go rozumie

  Pomysł powszechnej daniny nie spodobał się przede wszystkim mieszkańcom dużych i wielkich miast. Dla Platformy Obywatelskiej to może być duży problem, ponieważ to jej naturalny elektorat

  czytaj więcej

 • Zmiany w PIT 2015: Rozliczenia na nowych formularzach

  Zmiany w PIT 2015: Rozliczenia na nowych formularzach

  Rozliczając podatek za rok 2015 pamiętać należy o nowych wzorach deklaracji podatkowych, które zaczną obowiązywać po 1 stycznia 2016. Jedna z ważniejszych dotyczy także składania korekty deklaracji podatkowej. Od 2016 dokonać będzie jej można poprzez ponowne złożenie druku PIT. Stosowane do tej pory druki ORD/ZU nie będą wymagane.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne trzeba przesyłać do urzędów skarbowych elektronicznie. Zwolnione z tego są tylko podmioty rozliczające nie więcej niż pięć osób fizycznych.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Do 15 lutego deklaracje na formularzu DT-1 muszą złożyć właściciele środków transportowych, a więc samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i autobusów.

  czytaj więcej

 • Nowa pensja minimalna w 2017 r. to także nowe stawki płacowe

  Nowa pensja minimalna w 2017 r. to także nowe stawki płacowe

  Od 1 stycznia 2017 r. miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2 tys. zł. Jak zwykle wzrosną też niektóre świadczenia ze stosunku pracy odpowiadające kwocie minimalnej płacy lub jej wielokrotności, a także podstawy, progi i wskaźniki obowiązujące w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych, dla których jest ona bazą

  czytaj więcej

 • Samorządy znów się zadłużą

  Samorządy znów się zadłużą

  Największe jednostki chcą przyspieszyć z inwestycjami w 2017 r. To ostatni moment, by zdążyć z ich realizacją przed lokalnymi wyborami.

  czytaj więcej

 • Podatkowy zakład Donalda Trumpa

  Podatkowy zakład Donalda Trumpa

  W tym tygodniu Senat USA powinien zająć się reformą podatków. Jej główny cel: pobudzenie wzrostu gospodarczego dzięki obniżce stawek.

  czytaj więcej

 • W 2018 roku wyższa pensja minimalna i stawka godzinowa

  W 2018 roku wyższa pensja minimalna i stawka godzinowa

  Od 1 stycznia miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2100 zł. Wraz z nim wzrosną też niektóre świadczenia ze stosunku pracy odpowiadające kwocie minimalnej płacy lub jej wielokrotności, a także podstawy, progi i wskaźniki obowiązujące w prawie pracy oraz ubezpieczeniach społecznych obliczane od jej wysokości

  czytaj więcej

 • Od 2019 roku osoby z minimalną pensją dostaną 150 zł więcej

  Od 2019 roku osoby z minimalną pensją dostaną 150 zł więcej

  Od 1 stycznia 2019 r. miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie z 2100 zł do 2250 zł. Jak zwykle wyższe też będą niektóre świadczenia ze stosunku pracy odpowiadające kwocie minimalnej pensji lub jej wielokrotności, a także wszystkie podstawy, progi i wskaźniki obowiązujące w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych, dla których bazą są minimalne pobory. Wzrost wysokości wynagrodzenia minimalnego podnosi również inne obowiązkowe świadczenia i należności. Ta kwota funkcjonuje również jako graniczna, np. przy dokonywaniu potrąceń z wynagrodzenia, a w przepisach ubezpieczeniowych także jako podstawa wymiaru składek na ZUS z niektórych tytułów.

  czytaj więcej

 • Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny

  Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny

  Od Nowego Roku podatek od przychodów z budynków w praktyce zastąpi obecny podatek minimalny w PIT i CIT. Jego założenia i stawka się nie zmienią, ale będzie nim objętych więcej podatników

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej