szkolenia księgowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu szkolenia księgowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące szkolenia księgowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek usług księgowych. Sprawiły, że prowadzenie dokumentów związanych z działalnością biznesową, takich jak wystawianie faktur, prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów czy środków trwałych, jest możliwe z dowolnego miejsca, do tego w prosty sposób.

  czytaj więcej

 • Wiceminister finansów: My, jako fiskus, naprawdę nie chcemy więcej niż 19 proc. z realnego zysku przedsiębiorstw

  Wiceminister finansów: My, jako fiskus, naprawdę nie chcemy więcej niż 19 proc. z realnego zysku przedsiębiorstw

  Są dowody, że uczciwy podatkowo rynek oznacza większe dochody firm. Myślę, że każda branża odczuje w niedalekiej przyszłości lepsze, równiejsze boisko do rynkowej gry – zapowiada wiceminister finansów w rozmowie z przedstawicielem przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Samorząd i NGO-sy: Jak układa się współpraca?

  Samorząd i NGO-sy: Jak układa się współpraca?

  Finansowanie programów, konsultacje, organizacja konkretnych wydarzeń – form współpracy samorządów z sektorem NGO jest wiele. Czy wykorzystujemy je w pełni?

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. Kim tak naprawdę jest przedsiębiorca?

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. Kim tak naprawdę jest przedsiębiorca?

  50 lat temu Peter Kilby pisał, że przedsiębiorcy dla ekonomistów są jak hefalumpy, fikcyjne postacie z bajek o Kubusiu Puchatku, które widywane są we śnie, przypominają słonie, ale nikt ich nie spotyka naprawdę. Dziś wiadomo o nich więcej.

  czytaj więcej

 • Podatki 2019: Jak przygotować się do nowych zasad poboru podatku u źródła

  Podatki 2019: Jak przygotować się do nowych zasad poboru podatku u źródła

  W ramach swojej podstawowej działalności spółka zajmuje się projektowaniem i produkcją podzespołów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń przemysłowych. Odbiorcami są kontrahenci z całego świata. Dla potrzeb prowadzonej działalności, zwłaszcza realizowanych przedsięwzięć projektowych, spółka nabywa mniej lub bardziej specjalistyczne usługi od kontrahentów krajowych i zagranicznych (zarówno z Unii Europejskiej, jak i z państw trzecich, tj. spoza UE). Z kolei w produkcji wykorzystywane są materiały dostarczane spółce przez dostawców z całego świata.

  czytaj więcej

 • Raportowanie schematów podatkowych w 2019 roku. Najczęściej zadawane pytania

  Raportowanie schematów podatkowych w 2019 roku. Najczęściej zadawane pytania

  „Raportowanie schematów podatkowych, MDR” – to słowa, które coraz częściej od nowego roku pojawiają się na ustach przedsiębiorców i doradców podatkowych. Nowe przepisy obowiązują od 1 stycznia tego roku i nakładają szereg obowiązków i dotkliwych sankcji na podatników. Kluczowy problem pojawia się w momencie próby interpretacji wdrożonych przepisów. Szybka implementacja przepisów o MDR spowodowała, że przepisy te zawierają wiele pojęć nieostrych, dających dowolność ich interpretacji, a wydany przez Ministerstwo Finansów projekt objaśnień zdaje się tych wątpliwości nie rozstrzygać, a wręcz je pogłębia.

  czytaj więcej

 • Lokalne grupy działania: Zaraz ruszą konkursy, ale finansowanie tylko dla najlepszych

  Lokalne grupy działania: Zaraz ruszą konkursy, ale finansowanie tylko dla najlepszych

  Edward Trojanowski: Kiedy ogłaszamy konkursy na nabór projektów, chętnych jest tak wielu, że tylko najlepsze, najwyżej punktowane pomysły na biznes mają szansę na to, aby się przebić i uzyskać finansowanie

  czytaj więcej

 • Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

  Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

  - Roczne wydatki ponoszone przez gospodarstwo domowe na listy to 70,87 zł. Po zmianach będzie o 9 zł więcej. W ciągu dwóch lat cena listu wzrosła w 18 krajach, tylko w 10 stawki się nie zmieniły - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszy.

  czytaj więcej

 • Firmy zapłacą za podnoszenie kwalifikacji pracowników. Wymusi to Unia

  Firmy zapłacą za podnoszenie kwalifikacji pracowników. Wymusi to Unia

  Unijne przepisy wymuszą zmiany kodeksu pracy. Firma częściej zapłaci za podnoszenie kwalifikacji. Możliwe są też modyfikacje okresu próbnego.

  czytaj więcej

 • W dziale compliance będą musiały pracować omnibusy

  W dziale compliance będą musiały pracować omnibusy

  Zakaz pełnienia przez członka zarządu TFI funkcji inspektora nadzoru i wykonywania zadań z zakresu nadzoru zgodności działalności z prawem oraz szczególne wymogi dotyczące wiedzy i kompetencji osób odpowiedzialnych za compliance – to tylko niektóre ze zmian dotyczących organizacji i funkcjonowania compliance w TFI, które zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Zdradliwy kult inwestycji. Na samych usługach nie zajedziemy tak daleko jak Brytyjczycy

  Zdradliwy kult inwestycji. Na samych usługach nie zajedziemy tak daleko jak Brytyjczycy

  Przez ostatnie kilka lat polskie firmy coraz mniej wydawały na nowe projekty. Nie zatrzymało to jednak naszego rozwoju. Może więc trzeba w końcu przestać załamywać ręce nad niskimi inwestycjami?

  czytaj więcej

 • Nie każdy poprowadzi biuro rachunkowe. Certyfikaty dla księgowych wracają

  Nie każdy poprowadzi biuro rachunkowe. Certyfikaty dla księgowych wracają

  Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym systemem certyfikacji zawodu księgowego. Chce też wprowadzić obowiązek dokształcania. O takich planach poinformowała redakcję DGP Joanna Dadacz, dyrektor departamentu rachunkowości i rewizji finansowej w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Co różni doradcę od buchaltera [OPINIA]

  Co różni doradcę od buchaltera [OPINIA]

  Doradcę podatkowego różni od księgowego to, że pierwszy może reprezentować podatnika (płatnika) przed sądem administracyjnym oraz doradzać, wydawać opinie i porady. Resztę czynności mają prawo wykonywać obaj – i doradca, i księgowy. Ta reszta to prowadzenie ksiąg rachunkowych, podatkowych i innych ewidencji, sporządzanie zeznań i deklaracji, pomoc w pisaniu wniosków o interpretacje indywidualne, a nawet skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych (zawodowy pełnomocnik jest wymagany tylko przy sporządzaniu skargi kasacyjnej).

  czytaj więcej

 • E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  E-kontrole nowoczesne narzędzia pracy fiskusa

  Elektronizacja rozliczeń podatkowych wciąż nabiera tempa. Wymaga to nieustannego śledzenia zmian legislacyjnych przez podatników, choć często nawet profesjonalistom trudno za nimi podążać.

  czytaj więcej

 • Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Firma Rakow SA zajmuje się działalnością produkcyjną i handlową, w ramach której współpracuje z licznymi kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Do tej pory nie miała do czynienia z towarami objętymi potencjalną odpowiedzialnością solidarną w VAT. Z kolei odwrotne obciążenie w transakcjach krajowych wystąpiło raz czy dwa razy w całej historii firmy, przy okazji wymiany większej partii laptopów. Z tego powodu zarząd spółki niespecjalnie interesował się dotychczas tego rodzaju szczególnymi mechanizmami wprowadzanymi przez prawodawcę w celu eliminowania unikania przez podatnika opodatkowania czy wyłudzania VAT. Oczywiście główna księgowa firmy, pani Barbara, stara się być na bieżąco, czyta prasę, udziela się na forach internetowych i chodzi na szkolenia, jednak dotyczyło to raczej zwykłych, bieżących zagadnień związanych z rozliczeniami podatkowymi, a nie procedur „szczególnego zastosowania” (jak zwykła je nazywać).

  czytaj więcej

 • 10 pytań (i odpowiedzi) o sens deglomeracji urzędów w Polsce

  10 pytań (i odpowiedzi) o sens deglomeracji urzędów w Polsce

  Wicepremier Jarosław Gowin i minister Jadwiga Emilewicz proponują „deglomerację”, rozumiejąc przez to przenoszenie urzędów centralnych z Warszawy i urzędów wojewódzkich ze stolic województw do mniejszych miast. Taka polityka byłaby błędem, co pokazujemy odpowiadając na poniższe pytania.

  czytaj więcej

 • Ile z budżetu Unii dla firm [WYWIAD]

  Ile z budżetu Unii dla firm [WYWIAD]

  - Komisja Europejska kładzie coraz większy nacisk na prace badawczo-rozwojowe i innowacyjność u przedsiębiorców, więc gros środków w kolejnym budżecie będzie skierowane właśnie na te obszary - mówi w rozmowie z DGP Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister inwestycji i rozwoju odpowiedzialna za program Inteligentny Rozwój i oferowane w nim fundusze dla przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Pracodawca wybiera instytucję finansową do obsługi PPK? To nie musi być trudne!

  Pracodawca wybiera instytucję finansową do obsługi PPK? To nie musi być trudne!

  „Którą instytucję finansową wybrać do obsługi PPK w firmie, którą reprezentuję?” To pytanie stawia sobie zapewne wielu pracodawców. Czym się kierować, na co zwracać uwagę? Podpowiadamy.

  czytaj więcej

 • Prowadzenie własnego biznesu to wciąż wyzwanie [WYWIAD]

  Prowadzenie własnego biznesu to wciąż wyzwanie [WYWIAD]

  - Hamulcem pozostaje ogromna ilość zmian w przepisach. Ciągle też przedsiębiorcom dokładane są nowe obowiązki - mówi Witold Rosa, dyrektor personalny, wiceprezes zarządu EZT, firmy z branży ochrony i czystości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej