infor kadry

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu infor kadry. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące infor kadry.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • "Mniejsze spółki łatwiej odzyskają siłę"

  "Mniejsze spółki łatwiej odzyskają siłę"

  Rozmawiamy z RYSZARDEM PIEŃKOWSKIM, prezesem zarządu Grupy Kapitałowej INFOR PL S.A. - Niezależnie od tego, czy konkurencja rynkowa jest słaba czy silna, przedsiębiorca zawsze znajdzie pole do popisu. Wystarczy, że lepiej niż konkurenci wyczuje potrzeby rynku.

  czytaj więcej

 • Za plagiat student może stracić tytuł magistra

  Za plagiat student może stracić tytuł magistra

  Aż 40 proc. studentów podczas pisania prac magisterskich i licencjackich łamie prawa autorskie. 100 uczelni wyższych walczy z procederem, sprawdzając prace programem antyplagiatowym. Za kopiowanie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do trzech lat.

  czytaj więcej

 • Nowe e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej

  Nowe e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej

  W połowie lutego br. ukazała się na rynku nowa wersja elektronicznego wydania Dziennika Gazety Prawnej.

  czytaj więcej

 • Centrum Reklamy INFOR Biznes z nową stroną i cennikiem

  Centrum Reklamy INFOR Biznes z nową stroną i cennikiem

  Centrum Reklamy INFOR Biznes odświeżyło swoją stronę www.gazetaprawna.pl/reklama. Strona zyskała nowy przejrzysty layout i wygodną nawigację. Pojawił się również nowy cennik dla kampanii internetowych w serwisach Grupy Gazetaprawna.pl

  czytaj więcej

 • Prof. Owsian: Najlepszy design jest kosmopolityczny

  Prof. Owsian: Najlepszy design jest kosmopolityczny

  Kreatywność stała się głównym czynnikiem procesu produkcyjnego – mówi profesor Marek Owsian, dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Przyszłość ma grubość atomu węgla

  Eureka DGP: Przyszłość ma grubość atomu węgla

  Wynalazki wykorzystujące grafen zdominowały podium tegorocznej edycji konkursu „Eureka! DGP”.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Ćwierć wieku z Wami i dla Was, Drodzy Czytelnicy!

  Ryszard Pieńkowski: Ćwierć wieku z Wami i dla Was, Drodzy Czytelnicy!

  Dokładnie 25 lat temu, 22 października 1994 roku, ukazał się pierwszy numer tygodnika „Gazeta Prawna”, na białym papierze, który po kilku miesiącach zamieniliśmy na żółty - i tak jest dotychczas . Obecnie - po połączeniu 10 lat temu z „Dziennikiem” -„Gazeta Prawna”, często nazywana przez Was „żółtymi stronami”, jest największą częścią „Dziennika Gazety Prawnej”.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy Karta nauczyciela: Dodatki do pensji, limit czasowego zatrudnienia (cz. 2)

  Komentarz do ustawy Karta nauczyciela: Dodatki do pensji, limit czasowego zatrudnienia (cz. 2)

  Jedną z kompetencji jednostek samorządu terytorialnego jako organów prowadzących szkoły jest ustalenie wysokości i warunków przyznawania dodatków do pensji nauczycieli. Po raz pierwszy ustawodawca ją ograniczył. Odgórnie ustalił bowiem minimalną wysokość dodatku za sprawowanie funkcji wychowawcy klasy. Od 1 września 2019 r. nie może być ona niższa niż 300 zł. Rozwiązanie to, wprowadzone komentowaną ustawą z 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1287; dalej: ustawa zmieniająca), wywołało więcej kontrowersji. Otóż w nowym art. 34a Karty nauczyciela (dalej: KN) określono, że dodatek ten przysługuje za wychowawstwo klasy. Funkcję wychowawcy wykonują także przedszkolanki. Sęk w tym, że w przedszkolach nie ma klas, a są oddziały. Czy zatem ten dodatek należy się nauczycielom w tych placówkach? Spory na ten temat miała uciąć nowelizacja rozporządzenia wykonawczego, w której minister edukacji narodowej wyraźnie wskazał, że tym nauczycielom dodatek również się należy. Czy ta zmiana ucina wszystkie spekulacje? Niestety nie. Przede wszystkim wątpliwości dotyczą tego, czy minimalna wysokość dodatku obejmuje także nauczycieli przedszkoli. Samorząd uważa, że nie. Dlatego w niektórych nowelizacjach regulaminów wynagradzania uchwalonych przez rady gmin nie zagwarantowano dla przedszkolanek tego dodatku w wysokości 300 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej