« Powrót do artykułu

Faktoring otwiera się na usługi dla sektora MSP

Na rynek wchodzą nowi gracze specjalizujący się w obsłudze mniejszych przedsiębiorstw. Mają ofertę skrojoną pod potrzeby właśnie tej grupy, która coraz chętniej korzysta z tego typu instrumentów.

Wartość rynku faktoringowego

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wartość rynku faktoringowego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • AOWFaktoring(2016-02-26 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Faktoring jest usługą, która bardzo się zmienia. Kiedyś zarezerwowana jedynie dla dużych firm ze sporymi obrotami, a dziś z powodzeniem mogą z niej skorzystać nawet mikro przedsiębiorstwa. Dodatkowo wprowadzane są nowe rozwiązania ograniczające koszty tej usługi np. możliwość przekazania do faktoringu tylko części obrotu, pojedynczej faktury, a nawet części faktury. Ostatnio dużą popularnością cieszy się również faktoring eksportowy czyli finansowanie należności z zagranicy - odnotowano wzrost o blisko 30% w ostatnich kwartałach i przekroczył on już 20% obrotów ogółem. Wszystko to decyduje o tym, że faktoring jest jedną z najszybciej rozwijających się usług z sektora finansowego.

    Odpowiedz
  • AOW Faktoring S.A.(2016-02-26 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Faktoring jest usługą, która bardzo się zmienia. Kiedyś zarezerwowana jedynie dla dużych firm ze sporymi obrotami, a dziś z powodzeniem mogą z niej skorzystać nawet mikro przedsiębiorstwa. Dodatkowo wprowadzane są nowe rozwiązania ograniczające koszty tej usługi np. możliwość przekazania do faktoringu tylko części obrotu, pojedynczej faktury, a nawet części faktury. Ostatnio dużą popularnością cieszy się również faktoring eksportowy czyli finansowanie należności z zagranicy - odnotowano wzrost o blisko 30% w ostatnich kwartałach i przekroczył on już 20% obrotów ogółem (http://www.rp.pl/Ubezpieczenia/310199917-Eksport-napedza-obroty-faktorow.html). Wszystko to decyduje o tym, że faktoring jest jedną z najszybciej rozwijających się usług z sektora finansowego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!