« Powrót do artykułu

Firmy uciekają do szarej strefy. Nie stać ich na legalne działanie

Kilkadziesiąt miliardów złotych wymyka się co roku spod kontroli państwa

Od lewej: Dominika Sikora-Malicka, z-ca red. nacz. DGP; Michał Skowronek, dyrektor generalny na Polskę i kraje bałkańskie w MasterCard; Tomasz Michalik, doradca podatkowy MDDP; Cezary Kazimierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców; ks. Jacek Stryczek, prezes zarządu Stowarzyszenia „Wiosna”; Jacek Santorski z Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Od lewej: Dominika Sikora-Malicka, z-ca red. nacz. DGP; Michał Skowronek, dyrektor generalny na Polskę i kraje bałkańskie w MasterCard; Tomasz Michalik, doradca podatkowy MDDP; Cezary Kazimierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców; ks. Jacek Stryczek, prezes zarządu Stowarzyszenia „Wiosna”; Jacek Santorski z Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • wykańczajace podatki(2014-06-27 01:17) Zgłoś naruszenie 00

  Podatki i opłaty wykończą WSZYSTKIE firmy! Szczególnie małe i średnie.

  Odpowiedz
 • do 5.realista(2014-06-27 01:31) Zgłoś naruszenie 00

  Gdybyś był realistą to widziałbyś szerzej niż teraz ci sie wydaje widzieć.
  A co powiesz np. na wydanie 6mln zł przez wrocławski magistrat na wystawę zdjęć Marylin Monrou? Albo 2,5 mld zł na budowę afrykarium? Czy to naprawdę są konieczne priorytety, podczas gdy wielu wrocławian pozostaje bez pracy i nie ma już co do gara włozyc, a horendalne podatki i opłaty wykańczają nie jednego??? Przykładów jest multum. Ale co tam tobie... Czyżbyś należał do tej samej elity rządzącej?
  Spróbuj żyć i utrzymać rodzinę za 800-1200zł/m-c, to wtedy sobie możemy pogadać... A tymczasem nie pisz bzdur!

  Odpowiedz
 • Realista(2014-06-27 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  Do 7.
  Niestety nie rozumiesz tego, co czytasz. Cytuję fragment tego, co napisałem: "Oczywiście rozdział tych podatków to już zupełnie inna sprawa - ale to już odrębny temat."
  Tłumaczę więc jak przysłowiowej krowie na granicy: Nie komentuję więc tego, w jaki sposób i na co wydawane są pieniądze z budżetu. Pisałem jedynie, że całkowity brak podatków jest rzeczą nierealną, bo jakikolwiek budżet państwa musi istnieć. Natomiast ci, co nie płacą podatków, to korzystają z określonych darmowych służb czy usług na koszt innych podatników. Dotarło?
  Proponuję jakieś doszkolenie z czytania ze zrozumieniem, bo inaczej rzeczywiście będzie Ci trudno o wyższe zarobki.

  Odpowiedz
 • kuba(2014-06-26 10:22) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież Rządzi Tusk ,mamy niskie POdatki ,klarowny system emerytalny,wyleczoną słuzbe zdrowia slowem CUDA i Zielona Wyspa no i co .
  Nie opłaca się -tylko szra strefa?

  Odpowiedz
 • Michał(2014-06-26 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy unikają podatków jak ognia, ale jak trzeba wyciągnąć rękę po zasiłek to są pierwsi w kolejce.

  Odpowiedz
 • Polak(2014-06-26 10:34) Zgłoś naruszenie 00

  Całe życie od 15 roku życia pracuję na umowę o pracę, szkoły kończyłem wieczorowo. Całe życie ci bandyci zabierali mi 2/3 dochodów z których nic nie mam. NIC! jak większość Polaków. Ostatnio dostałem info, że 130 000,-PLN zabrał ZUS z mojego konta z OFE (przypomnę, że składki w OFE są dziedziczone, ale jeszcze nikt ich po smierci nie odziedziczył bo nie ma na to przepisów - kolejny wał i kradzież pieniędzy prywatnych). Dlatego POPIERAM każdego kto nie płaci i robi wszystko, żeby nie płacić żadnych podatków !

  Odpowiedz
 • wjw(2014-06-26 10:44) Zgłoś naruszenie 00

  No to niech cwani rolnicy wreszcie zaczną płacić podatki i składki jak inni.

  Odpowiedz
 • Realista(2014-06-26 11:59) Zgłoś naruszenie 00

  "Polaku" (3.), jeżeli przytaczasz argumenty, to się najpierw zastanów, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś AntyPolakiem.
  Po pierwsze: twierdzenie, ze nikt nie odziedziczył OFE po śmierci jest KŁAMSTWEM. Są odpowiednie przepisy zarówno w kwestii dziedziczenia jak i opodatkowania. Sam znam osobiście dwa takie przypadki - pieniądze trafiły do beneficjentów. Co więcej, dziedziczenie nawet po ostatnich zmianach funkcjonuje - odsyłam do zapoznania się z ustawą.
  Po drugie: zastanów się, jak by funkcjonowało państwo bez podatków. To oznacza m.in. brak wojska, policji, straży pożarnej, służby zdrowia (pomijam jej jakość, ale chyba nie powiesz, że powinna być w pełni sprywatyzowana) czy oświaty, bo zapewne za podstawówkę nie płaciłeś. O innych rzeczach nie mówię, bo można by wyliczać jeszcze długo.
  Jeżeli więc popierasz niepłacenie podatków, to namawiasz do OKRADANIA i to nie państwa, ale innych, którzy te podatki płacą, m.in. na to, aby ZA ICH PIENIĄDZE być może straż pożarna ugasiła Twoje mieszkanie czy dom nie wystawiając Ci rachunku.
  Oczywiście rozdział tych podatków to już zupełnie inna sprawa - ale to już odrębny temat.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!