« Powrót do artykułu

Kaźmierczak: Małe i duże firmy to dwa światy. A prawo mają to samo

Kiedy w zakładzie zatrudniającym 10 osób dwie zachorują, to w pracy nie ma 20 proc. załogi. To tak, jakby na zmianę do kopalni nie przyszło 200 osób! Musimy mieć różne regulacje

 • Cezary Kaźmierczak prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
statystyki

Komentarze (3)

 • Sebus(2013-05-28 09:14) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo, brawo, brawo samo sedno problemu!

  Odpowiedz
 • tolep(2013-05-30 11:11) Zgłoś naruszenie 00

  Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców niczym się nie różni - przynajmniej niczym istotnym - od Piotra Dudy. Kaźmierczak co prawda patrzy trzeźwiej na świat widziany z bliska, ale to taki sam związkowiec jak Duda. Obaj się zgadzają, że muszą być regulacje, tylko trochę inne.

  Nie widzę powodu by dawć Kaźmierczakowi większy kredyt zaufania niż Dudzie. Prosty powód - jeszcze większe skomplikowanie kodeksu pracy to - patrząc na sprawę w szerszej perspektywie - jeszcze więcej głupoty. Kaźmierczak zdaje się tego nie widzieć. Albo jest zbyt ciasny umysłowo albo po prostu go to nie obchodzi, patrzy na interes przedsiębiorców i nic innego. Zresztą mówią tym samym językiem - "zakład pracy" "związek pracodawców" itd.

  Odpowiedz
 • Lokalny(2013-05-31 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  Panowie co wy wypisujecie? Pan Kaźmierczak wywodzi się z Centrum im. Adama Smitha. Jest bardzo liberalny i nie porównujcie go do Dudy. Polecam też poczytać sobie jego bloga.
  Panie Cezary, bardzo mądry i wyważony tekst!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!