Jak uzyskać dofinansowanie na badania i rozwój

Dotacje na współpracę przedsiębiorstw z sektorem badań i rozwoju są dostępne przede wszystkim w programie krajowym Inteligentny Rozwój oraz w programach regionalnych. Ciekawe możliwości pojawiają się też w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Dowiedz się, gdzie jeszcze można uzyskać dofinansowanie.

żródło: Materiały Prasowe

Dla mikro, małych i średnich firm, które nie mają jeszcze doświadczenia we współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymi, a chciałyby skorzystać z ich wiedzy w odniesieniu do mniej skomplikowanych i stosunkowo niedrogich usług, najkorzystniejszą formą wsparcia są Bony na innowacje. To rodzaj dotacji, która pokrywa do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich jest wypłacane w formie refundacji i traktowane jako pomoc de minimis.

Za udzielanie wsparcia w postaci Bonów na innowacje z Programu Inteligentny Rozwój odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Nabór trwa do 7 lutego przyszłego roku i jest podzielony na miesięczne etapy. Ocena projektów trwa do 60 dni, liczonych od zakończenia naboru wniosków o dofinansowanie w danym etapie konkursu. W części województw identyczne wsparcie, jednak o mniejszej wartości, jest udzielane z programów regionalnych.

statystyki

Komentarze (1)

  • Mariola(2017-09-04 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety w Polsce przeznaczane jest jedynie 1%PKB na badania i rozwój. http://www.exmetrix.com/pl/posty/w-polsce-zaledwie-1-pkb-przeznaczany-jest-na-badania-i-rozwoj-to-2-razy-mniej-niz-wynosi-srednia-europejska/

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!