Jak uzyskać dofinansowanie na ochronę patentową

W globalizującej się gospodarce ubieganie się o ochronę patentową obejmującą swoim zakresem jedynie terytorium Polski może okazać się nieefektywne. Co prawda uzyskanie prawa wyłączności także za granicami kraju nie jest tanie, innowatorzy mogą jednak liczyć na wsparcie funduszy europejskich. Sprawdźcie, jak uzyskać dofinansowanie na ochronę patentową.

dotacje 3

żródło: ShutterStock

Projekty mogą obejmować również zakup usług doradczych, takich jak:

- analizę czystości patentowej (freedom-to-operate);

- analizy i ekspertyzy prawne, ekonomiczne, marketingowe i techniczne dotyczące przedmiotu zgłoszenia lub postępowania, w tym w zakresie wyceny wartości własności intelektualnej, perspektyw rynkowych i uwarunkowań prawnych komercjalizacji oraz zarządzania w przedsiębiorstwie prawami własności przemysłowej;

- poszukiwanie i dobór potencjalnych partnerów biznesowych zainteresowanych wdrożeniem przedmiotu zgłoszenia poprzez zakup usług doradczych w zakresie określenia, wyselekcjonowania, sprawdzenia wiarygodności grupy docelowej potencjalnych partnerów biznesowych zainteresowanych wdrożeniem przedmiotu zgłoszenia, przygotowania ofert współpracy oraz negocjacji handlowych.

Łączna wartość doradztwa nie może przekroczyć 30 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!