Aktualności

2 listopada 2018 r.

Wspólnik pozbawiony w drodze komentowanej uchwały prawa występowania w imieniu sp.p. może ją zaskarżyć w drodze powództwa o stwierdzenie jej nieważności.

Jak pozbawić partnera prawa reprezentowania spółki2 listopada 2018 r.

Ja i pięciu moich kolegów tworzymy spółkę partnerską. Z uwagi na podjęcie działalności konkurencyjnej przez jednego ze wspólników (bez wymaganej umową spółki zgody pozostałych partnerów) zamierzamy podjąć uchwałę o pozbawieniu go prawa reprezentowania podmiotu. Jakie wymogi formalne muszą być spełnione, aby taka uchwała była ważna?

14 października 2018 r.

Ulga nie obowiązuje w stosunku do składki zdrowotnej.

Ulga na start czasami prawie przez 7 miesięcy14 października 2018 r.

Chcę rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej od 15 października 2018 r. Zamierzam skorzystać z ulgi na start i nie opłacać składek na ubezpieczenie społeczne. Nie wiem jednak, czy nie stracę części ulgi przez rozpoczęcie działalności w środku miesiąca. Może korzystniej byłoby zarejestrować firmę na początku listopada, aby nie tracić połowy miesiąca objętego ulgą?

5 października 2018 r.

Znacznie wzrosła liczba przedsiębiorców pracujących zdalnie w trakcie urlopu: w 2015 r. taką opcję deklarowało tylko 28% badanych.

Wypoczynek polskiego przedsiębiorcy: Rzadki, krótki i pod telefonem5 października 2018 r.

Aż siedmiu na dziesięciu przedsiębiorców w Polsce nie odpoczywa od firmy w wakacje – wynika z badania Tax Care. Niezależnie od tego, gdzie i jak wypoczywają, nie chcą lub nie mogą tracić kontaktu z firmą, a jeśli już zdecydują się na wypoczynek, to trwa on tydzień lub krócej. W silnej potrzebie utrzymywania kontroli nad biznesem pomaga im technologia.

24 września 2018 r.

Sądy nie będą też pobierać opłaty od pierwszego wniosku o wydanie odpisu wyroku z klauzulą wykonalności

Osoby fizyczne będą mogły sądzić się jak ludzie24 września 2018 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości kończy prace nad wzbudzającym spore kontrowersje projektem nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego. Wątpliwości dotyczą zwłaszcza powrotu do rygorystycznych pod względem formalnym postępowań gospodarczych. W tym trybie, co do zasady, będą toczyły się spory pomiędzy przedsiębiorcami, ale także te wynikłe z wykonywania szerokorozumianych umów budowlanych.

28 czerwca 2018 r.

W ostatnich 6 miesiącach problem płatności opóźnianych o minimum miesiąc miało 58 proc. respondentów.

MSP: Ponad połowa firm ma problemy z zatorami płatniczymi28 czerwca 2018 r.

W II kwartale wciąż ponad połowie firm (52 proc.) dokuczają trwające minimum 60 dni opóźnienia w uzyskiwaniu płatności od kontrahentów - wyliczyło Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Podało, że z zatorami płatniczymi najczęściej zmagają się średnie przedsiębiorstwa.

25 czerwca 2018 r.

Kandydaturę Abramowicza zgłosiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz

Polityk PiS został rzecznikiem małych i średnich firm25 czerwca 2018 r.

Pod koniec 2016 r. zapewniano, że wybrana zostanie apolityczna osoba, najlepiej prawnik lub doświadczony ekonomista. Dzisiaj już wiemy, że rzecznikiem polskiego drobnego i średniego biznesu będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości, magister inżynier mechaniki.

Galerie