Telewizja

6 maja 2019 r.

TVP

TVP jest na garnuszku państwa w stopniu niepraktykowanym od czasów Radiokomitetu6 maja 2019 r.

Nawet w TVP wiele osób nie mogło uwierzyć, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała nadawcy niemal 1,13 mld zł. To prawie 90 proc. całej kwoty, jaką media publiczne dostaną w tym roku z budżetu państwa. Pieniądze są rekompensatą za abonament rtv utracony z powodu ustawowych zwolnień od tej daniny w latach 2018‒2019. Pozostałe 18 spółek musiało się zadowolić tym, co zostało po telewizji. Polskiemu Radiu, emitującemu programy ogólnokrajowe, KRRiT dała 60 mln zł. Rozgłośnie regionalne – mają siedziby w każdym mieście wojewódzkim i w Koszalinie – otrzymają łącznie 72,74 mln zł. Indywidualnie są to kwoty rzędu 3‒5 mln zł, zależnie od wielkości radia i jego potrzeb.

19 kwietnia 2019 r.

Spółka Amazon kieruje się czterema zasadami: koncentruje się na potrzebach klienta, a nie na konkurencji, podąża za pasją, angażuje się w wysokiej jakości działania operacyjne oraz jest nastawiona na myślenie długoterminowe.

Amazon i Google udostępniają oficjalne aplikacje YouTube na urządzenia Fire TV19 kwietnia 2019 r.

- W najbliższych miesiącach oficjalna aplikacja YouTube trafi na urządzenia streamingowe Fire TV, zapewniając użytkownikom nieprzerwany dostęp do świata rozrywki, w tym muzyki, ulubionych artystów, programów rozrywkowych, wiadomości, transmisji wydarzeń sportowych i wielu innych atrakcji; - Również w nadchodzących miesiącach posiadacze urządzeń Chromecast i Android TV zyskają nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów i oryginalnych produkcji Amazon, m.in. nagrodzonego Złotym Globem serialu telewizyjnego „Wspaniała Pani Maiselˮ, a także seriali: „Jack Ryanˮ o bohaterze stworzonym przez Toma Clancy'ego, „Homecoming ˮ i „Hanna and The Widowˮ.

18 marca 2019 r.

Piotr Zaremba  fot. Darek Golik

Zaremba: Ostatnie zmiany w TVP są symbolicznym osłabieniem pozycji Jacka Kurskiego18 marca 2019 r.

Decyzja Rady Mediów Narodowych, aby powołać dwóch nowych członków zarządu TVP, to sygnał polityczny. Marzena Paczuska i Piotr Pałka uchodzą za ludzi dobrze odbieranych w Pałacu Prezydenckim, a Andrzej Duda wyrażał niezadowolenie z tonu telewizji publicznej. Pałka jest na dokładkę popierany przez Ruch Kukiza. Czy to wystarczy, aby mówić o istotnej korekcie kursu, języka?

Galerie