Telewizja

24 lipca 2020 r.

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Słowik: Dlaczego nie będzie repolonizacji mediów [OPINIA]24 lipca 2020 r.

Wielu polityków PiS powtarza niczym mantrę, że Niemcy czy Francuzi nie pozwalają sobie na to, by ich rynkiem medialnym trząsł zagraniczny kapitał. To prawda. Ci sami posłowie kłamią jednak, gdy mówią, że polskie media są kontrolowane z zagranicy. Wystarczy przyjrzeć się powyższym faktom, by wiedzieć, że mało która branża gospodarki jest kapitałowo tak polska jak rynek mediów.

19 maja 2020 r.

Skutki przepisów mogą bardziej odczuć polskie podmioty gospodarcze niż międzynarodowi giganci technologiczni

Opłata od platform VOD może uderzyć w całą branżę cyfrową [OPINIA]19 maja 2020 r.

Wokół opłaty od platform oferujących wideo na życzenie (VOD) zdążyło pojawić się już wiele wątpliwości oraz sprzecznych opinii. Jedno jest pewne – przyjęte przez polski parlament przepisy nie są przejawem dobrej legislacji, a ich skutki mogą bardziej odczuć polskie podmioty gospodarcze i odbiorcy tych usług niż międzynarodowi giganci technologiczni.

30 kwietnia 2020 r.

Piotr Gliński

Tarcza 3.0.: Nadawcy VOD zapłacą składkę na PISF30 kwietnia 2020 r.

Nadawcy VOD zapłacą 1,5 proc. przychodów na Polski Instytut Sztuki Filmowej - zadecydował Sejm. Stanowiąca o tym nowelizacja ustawy o kinematografii zawarta została w ustawie w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, przyjętej w czwartek przez Sejm.

Galerie