Telewizja

19 maja 2020 r.

Skutki przepisów mogą bardziej odczuć polskie podmioty gospodarcze niż międzynarodowi giganci technologiczni

Opłata od platform VOD może uderzyć w całą branżę cyfrową [OPINIA]19 maja 2020 r.

Wokół opłaty od platform oferujących wideo na życzenie (VOD) zdążyło pojawić się już wiele wątpliwości oraz sprzecznych opinii. Jedno jest pewne – przyjęte przez polski parlament przepisy nie są przejawem dobrej legislacji, a ich skutki mogą bardziej odczuć polskie podmioty gospodarcze i odbiorcy tych usług niż międzynarodowi giganci technologiczni.

30 kwietnia 2020 r.

Piotr Gliński

Tarcza 3.0.: Nadawcy VOD zapłacą składkę na PISF30 kwietnia 2020 r.

Nadawcy VOD zapłacą 1,5 proc. przychodów na Polski Instytut Sztuki Filmowej - zadecydował Sejm. Stanowiąca o tym nowelizacja ustawy o kinematografii zawarta została w ustawie w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, przyjętej w czwartek przez Sejm.

10 marca 2020 r.

Jacek Kurski

Łopiński tymczasowym prezesem TVP. Kurski zostanie doradcą zarządu10 marca 2020 r.

Chciałem zaznaczyć, że to jest czasowe oddelegowanie z rady nadzorczej do pełnienia funkcji prezesa zarządu i ja je tak będę traktował - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Maciej Łopiński, p.o. prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Powiedział również, że zaproponuje Jackowi Kurskiego funkcję doradcy.

9 marca 2020 r.

Elżbieta Rutkowska

Dwa miliardy na misję wyborczą [OPINIA]9 marca 2020 r.

Telewizja Polska nie dostanie finansowej zapaści. Przynajmniej nie w tym roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych, więc do mediów publicznych w formie obligacji trafi 1,95 mld zł z podatków.

5 marca 2020 r.

Andrzej Duda

2 mld dla TVP: Czy strzelba w postaci weta wypali?5 marca 2020 r.

Jeśli można mówić o jakichś milowych kamieniach kampanii wyborczej, to prezydent zbliża się właśnie do jednego z nich. Jutro mija termin, w którym musi podjąć decyzję, co zrobić ze słynnymi 2 mld zł dla TVP i dla Polskiego Radia. Osoby z otoczenia Andrzeja Dudy jeszcze wczoraj mówiły nam, że w tej chwili najbardziej prawdopodobnym wariantem jest zawetowanie ustawy.

27 lutego 2020 r.

Elżbieta Rutkowska

Rutkowska: Byle nie oglądać „Wiadomości”27 lutego 2020 r.

Temidę zazwyczaj przedstawia się z opaską na oczach. To symbol bezstronności. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji robi wszystko, by pozostać równie ślepa jak mityczna córka Uranosa i Gai. W przypadku regulatora rynku mediów jest to symptom bezradności.

Galerie