Prasa

21 kwietnia 2015 r.

Rafał Woś

Rafał Woś został laureatem tegorocznej Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby21 kwietnia 2015 r.

"Ja należę do tej klasy dziennikarzy, dla których kryzys był ważnym doświadczeniem, ale kiedy patrzę na moje życie dziennikarskie przed i po kryzysie - to teraz bardziej mi się podoba" - powiedział Rafał Woś, odbierając tegoroczną Nagrodę im. Dariusza Fikusa. Publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" został nagrodzony za cykl wywiadów, w których desakralizuje liberalne dogmaty ekonomiczne, dominujące w polskiej debacie.

13 marca 2015 r.

Rafał Woś

Woś: O rybkach i akwarium13 marca 2015 r.

Sprawa byłego już prezentera TVN przypomniała mi, że media najbardziej na świecie uwielbiają pisać o innych mediach. Czy to oznacza, że media to najlepiej opisana medialnie dziedzina życia społecznego? Niekoniecznie.

25 lutego 2015 r.

SN stwierdził, że jakkolwiek artykuły mogły naruszyć dobra osobiste Kasy, to jednak interes społeczny, wolność słowa i pracy oraz prawo do informacji dopuszczały publikację informacji zawartych w spornych artykułach

SKOK Stefczyka przegrał w sądzie z "GW": Interes społeczny stoi ponad tajemnicą skarbową25 lutego 2015 r.

Dokonana w interesie społecznym publikacja w prasie informacji będącej tajemnicą skarbową nie narusza dóbr osobistych osoby, której ta informacja dotyczy. Takie wnioski płyną z orzeczenia Sądu Najwyższego zapadłego w sprawie, jaką wytoczyła SKOK im. F. Stefczyka przeciwko wydawcy i dziennikarzom „Gazety Wyborczej”. Chodziło o dwa artykuły, opublikowane w „Gazecie” w czerwcu 2010 r., a dotyczące nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Kasie.

25 listopada 2014 r.

Reżyser Grzegorz Braun znajdujący się w grupie osób, które wtargnęły do siedziby PKW

Helsińska Fundacja Praw Człowieka potępiła zatrzymania dziennikarzy w siedzibie PKW25 listopada 2014 r.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka potępia zatrzymanie dziennikarzy w siedzibie PKW. W wydanym oświadczeniu czytamy, że umożliwienie dziennikarzom bezpiecznego wykonywania zawodu stanowi istotny element prawa do swobody wypowiedzi. Powołała się przy tym na przepisy polskiej Konstytucji i Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka.

30 września 2014 r.

Rafał Woś

Dziennikarz DGP Rafał Woś nominowany w konkursie MediaTory30 września 2014 r.

Studenci dziennikarstwa już po raz 8. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy. Pierwszy raz w historii Plebiscytu szansę na statuetkę ma fotoreporter „Gościa Niedzielnego”. Ostatecznego wyboru dokona ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 20 uczelni wyższych z całej Polski.

21 lipca 2014 r.

Rada podkreśliła, że wyraża swoje poparcie dla dotychczasowych działań wydawcy, redaktora naczelnego i redakcji tygodnika.

RN Point Group: Nie ma biznesowych zagrożeń dla spółki po taśmach Wprost21 lipca 2014 r.

Z punktu widzenia biznesowego obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia dla bieżącej działalności Platformy Mediowej Point Group (PMPG), wydawcy "Wprost", uważa rada nadzorcza spółki. Jej przedstawiciele podkreślili w specjalnym oświadczeniu, że przeprowadzona w Grupie restrukturyzacja pozwoliła zbudować zdrowy fundament i nie widzą problemów z realizacją prognoz finansowych.

19 lipca 2014 r.

"Forbes" sprzedany grupie inwestorów z Chin19 lipca 2014 r.

Wydawnictwo "Forbes Media", wydawca "Forbesa", po 97 latach zarządzania przez rodzinę Forbesów przechodzi w ręce grupy międzynarodowych inwestorów z Hong Kongu. Większościowy pakiet udziałów w spółce przejęła grupa Integrated Whale Media Investments. Cena transakcji nie jest znana.

Galerie